Články z KHL - 28.05.2020 21:57

Mozjakin pre platový strop padol o desiatky miliónov rubľov

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/championat.ru

Nová sezóna KHL bude veľmi zaujímavá aj vďaka novinke v podobe platových stropov. Tie súťaž od budúceho ročníka nastavila na 900 miliónov rubľov, čo je v prepočte asi 11,5 milióna eur. Najväčšie kluby tak čelili veľkému rozhodnutiu, koľko zo svojich hviezd si ponechajú a hviezdni hráči zase museli uvažovať, za akých podmienok zachovajú lojalitu a ostanú verní doterajším klubovým farbám. Mimoriadne náročné rokovanie má za sebou Sergej Mozjakin s Metallurgom Magnitogorsk. Prostredníctvom svojho agenta viedol dlhé a vyčerpávajúce vyjednávanie, ktoré viedlo k rapídnemu okresaniu jeho platu.

Olympijský víťaz, dvojnásobný majster sveta a dlhodobý kapitán Magnitogorska si bol vedomý, že svoje požiadavky bude musieť okresať, no pôvodne si pýtal 60 miliónov rubľov plus dvadsaťmiliónové bonusy, ak udrží doterajšiu produktivitu. Klub reagoval protiponukou, ktorú 39-ročná hviezda označila za neprijateľnú. Kompromis podľa webu championat.ru obe strany našli v zachovaní výšky bonusov, no základ platu bude v prepočte asi 640 tisíc eur. Oproti doterajším hodnotám mu tak na účet bude chodiť o 130 miliónov rubľov nižšia čiastka. "Je to kontrakt na jeden rok, som rád, že história vyjednávaní je na konci. Sergej sa vyjadril, že chce pokračovať a s dohodou sú spokojné obe strany," sucho pre ruské médiá skonštatoval jeho agent Sergej Paremuzov.

Viac nadšenia prejavil Metallurg, ktorý si tak svoju hviezdu upísal na desiatu sezónu v rade. Predtým hrával za CSKA či Atlant Mytišči. "Zohľadnili sme Sergejove predstavy aj naše možnosti. Riešili sme to s ohľadom na platový strop a prebrali sme aj dôležité detaily kontraktu. Nehrá hokej prvý rok, nejde o mladého chlapca. Postavil sa k tomu veľmi zodpovedne, je legendou nášho klubu," hlásil po podpise celok, ktorému sezóna 2019/20 nevyšla podľa predstáv. Dvojnásobný víťaz Gagarinovho pohára mal plné ruky práce s tým, aby si zabezpečil miestenku do play-off a v jeho prvom kole ho vyradil Barys.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora