Články z KHL - 10.06.2020 11:43

Razia u šéfa Avangardu Omsk pre sporný biznis s automobilmi

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv

Ruská finančná polícia sa začala intenzívne zaujímať o bývalého ruského reprezentanta a účastníka siedmich seniorských majstrovstiev sveta Maxima Sušinského. Ten momentálne šéfuje Avangardu Omsk, účastníkovi KHL, a zároveň vlastní autobazár. Problémová mala byť druhá z oblastí vplyvu, kde podľa úradov prebiehali obchody "na čierno" a petrohradský odchovanec si prišiel na slušné nezdanené peniaze. Nepozvanej návšteve polície bola podrobená asi tridsiatka podnikateľov v regióne, vrátane Sušinského.

Prehliadky prebiehali v bytoch aj kanceláriách podozrivých obchodníkov, ktorí sa v ostatnom čase dostali do kontaktu s predmetným autobazárom. Pre ruské médiá tieto informácie bývalý hráč Minnesoty, SKA, Dinama Moskva alebo Avangardu priznal, ale odmieta akékoľvek previnenie: "Nemám žiadne problémy a všetky moje dokumenty sú v poriadku. Predávame len automobily a odmietam obvinenia z nedovolených výplat alebo bočných príjmov," povedal s úsmevným dodatkom, že napriek nepríjemnostiam, vyšetrovanie vníma aj ako reklamu a mnohí si sedem rokov po konci aktívnej kariéry naňho spomenú.

Predaj áut rieši Sušinskij dlhodobo a tento biznis rozbiehal už v čase svojho aktívneho hráčskeho pôsobenia. Počas posledných dvoch sezón pritom intenzívne cestoval, keď pôsobil v Ufe, Magnitogorsku aj švajčiarskom Fribourgu. Samotná firma sídli v rodnom Petrohrade. Jeho hokejová pozícia v Omsku bola na konci ročníka 2019/20 značne ohrozená, no turbulentné obdobie ustál a pre nový ročník už tím pripravuje na platový strop. Podľa odhadov ide o piaty najbohatší celok ligy.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora