Články z KHL - 27.07.2020 15:44

Hudáčkovci zo Spišskej do Moskvy za 24 hodín

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/sita

Celkom divoký a veselý presun do Ruska má za sebou azda najznámejšia bratská dvojica v súčasnej slovenskej hokejovej reprezentácii. Kým Libor Hudáček bude od nového ročníka nastupovať za ruský Neftechimik Nižnekamsk, kam prestúpil z Liberca, Július Hudáček sa už stáva stálicou Spartaka Moskva, kde má pred sebou tretiu sezónu. Cestu absolvovali v aute, trvala im približne 24 hodín a mali aj krátku prestávku v lotyšskej Rige. Brankár Spartaka sa následne presunul do svojho moskovského príbytku, útočník Neftechimiku putoval na letisko.

"Z Európy do Moskvy ešte neexistuje pravidelná letecká linka. Nemali sme veľmi na výber. Objavila sa možnosť ísť autom a s Liborom sme ju využili a každé tri hodiny sme sa striedali pri volante. Mali sme prestávku v Rige, kde sme si trocha pospali. V Rusku letecká preprava už funguje, z Moskvy do Nižnekamska sú denne tri-štyri lety," vysvetlil starší z bratskej dvojice Július, jeho slová cituje web HockeySlovakia.com. Cestu opísal ako zaujímavú a s bratom si počas nej po dlhšej dobe našli čas na dlhšie spoločné debaty. Prešli pritom cez päť krajín, no prechody hraníc boli bezproblémové. Viacerí colníci boli navyše obdarovaní šiltovkou, čapicou alebo podpiskartou.

Návrat do tréningového kempu Spartaka už bol o čosi komplikovanejší. Viacerí členovia tímu boli pozitívne testovaní na koronavírus a aktivity na ľade boli preto prerušené. Čoskoro 32-ročný gólman si preto viac zatrénoval v Spišskej Novej Vsi. "Už doma na Slovensku som bol štyri či päťkrát na ľade a skúšal som si nový výstroj. Pravidelne som trénoval aj na suchu, aby som si udržal fyzickú kondíciu. V Moskve som už absolvoval aj fyzické testy, výsledky sú rovnako dobré ako vlani," priznal klubovej televízii. Nevyhol sa ani téme svojich populárnych "Hudashow", ktorými zvykne baviť fanúšikov. Pri avizovanej desaťpercentnej naplnenosti hál v Rusku by to však nebolo ono. "Mám v hlave aj nápady na nové predstavenia na ľade. Každý však vie, čo sa momentálne deje. Verím, že už čoskoro bude všetko v poriadku a sezóna sa začne 2. septembra, ako si všetci želáme. Dúfam, že fanúšikovia budú na tribúnach," dodal strieborný medailista z MS 2012 a trojnásobný majster Slovenska.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora