Články z KHL - 10.08.2020 11:51

Kabínu účastníka KHL silno zasiahla korona, tak to ututlal

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv

Oblasť Nižného Novgorodu patrí v rámci Ruska medzi koronavírusom silnejšie zasiahnuté regióny, no tamojší hokejový klub žiadne prípady nehlásil. Spomedzi účastníkov KHL pritom nakazených priznal Avangard Omsk, Spartak Mosvka aj CSKA, no v tábore Torpeda bolo podozrivé ticho. Posvietil si na to fínsky denník Iltalehti, ktorý venuje nadnárodnej súťaži veľkú pozornosť a podľa neho sa pozitívne testy jednoducho zamietli pod koberec.

Potvrdené prípady ochorenia pritom v klube mali byť už na začiatku leta, no namiesto ich priznania a oznámenia nastalo ticho. Tím sa nehlásil na sociálnych sieťach žiadnymi fotografiami ani videami, nehral prípravné zápasy a čakal, kým situácia utíchne. Keď začala spoločná príprava, najmenej desať hokejistov absentovalo a hoci to klub nepriznal, dôvodom mal byť koronavírus. Nasledovalo ďalších štrnásť dní "ticha", počas ktorých mal Nižnyj Novgorod celotímovú karanténu.

Fínski novinári idú ešte ďalej a píšu o tom, že čísla ohľadom pandémie sú v Ruskej federácii veľmi skreslené a upravené. Hokejové kluby nie sú výnimkou a nepríjemné zistenie je to najmä pre poctivejšie celky, akým je napríklad Jokerit Helsinki. Ten bude od začiatku septembra cestovať na tripy po celom Rusku a nemôže sa spoliehať na to, že informácie o počte nakazených ľudí sú pravdivé. "Nikdy neviete, čo sa stane. Taká je KHL. S ohľadom na koronavírusovú situáciu v Rusku je až zázrakom, že sa má sezóna začať o zhruba tri týždne," píše denník sebe vlastným spôsobom.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora