Články z KHL - 22.08.2020 23:17

Po dvanástich rokoch je Riga pripravená na historickú sezónu

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv

Lotyšské Dinamo Riga odštartovalo svoje pôsobenie v Kontinentálnej hokejovej lige v ročníku 2008/09 a pripravuje sa tak už na svoju trinástu sezónu. Pre porovnanie, HC Lev prežil rok v Poprade a dva v Prahe, Slovan tam pôsobil sedem sezón a Medveščak Záhreb štyri. Celok z Pobaltia patril toto leto medzi tie najaktívnejšie na prestupovom trhu a chystá sa na najlepší ročník vo svojej histórii.

Pomôcť k tomu má aj nedávny podpis zmluvy o spolupráci s prosperujúcim predajcom mobilov a príslušenstva, ktorý rozšíril svoju pôsobnosť aj do Ameriky, Číny a po celom území Ruska. Pohľad na výsledky doteraz odohraných sezón ukazuje len päť účastí vo vyraďovacích bojoch, z toho dvakrát postup do druhého kola. Zlepšenie by mali priniesť viaceré nové akvizície.

Obranu prišiel vystužiť český reprezentant Ondřej Vitásek a tvrdý Kanaďan Morgan Ellis. Útok posilnil Američan Matt White, Kanaďan Zack Mitchell, ruský center Pavel Černov, Rakúšan Konstantin Komarek, AHL-kou ošľahaný JC Lipon aj skúsený Denis Paršin, ktorý sa minulý rok objavil aj v Košiciach. Návrat po dvoch rokoch navyše hlási bývalý kapitán Miks Indrašis a aj Slovákom dobre známy Mathew Maione. Ten síce dres Dinama opätovne obliekal už na konci minulej sezóny, no pre koronavírus stihol odohrať len štyri stretnutia.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora