Články z KHL - 27.09.2020 11:31

Počet nakazených v KHL prekonal dve stovky, nič sa neruší

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv

Kým v Českej republike sa zápasy pre pandémiu prekladajú a uvažuje sa, čo ďalej, Rusi na to idú inak. Viaceré tohtosezónne zápasy Kontinentálnej hokejovej ligy boli pre koronavírus odložené a preplánované, ale na zásadný krok vedenia to vraj zatiaľ nie je. Počet potvrdených prípadov v kluboch pritom presiahol cifru 200, väčšina z nich je pritom už vyliečená, a liga momentálne eviduje bezmála 90 nakazených.

Prezident súťaže Alexej Morozov nad prerušením základnej časti neuvažuje. Tvrdí, že situácia je monitorovaná a všetko sa rieši za pochodu. Jokerit Helsinki má napríklad od štartu ligy 2. septembra odohrané len štyri zápasy, kým niektorí ligoví konkurenti sú už na desiatich zápasoch. Viacnásobnými odkladmi si prešla aj Riga, Barys či Jaroslavľ. "Existuje predsa ešte veľa voľných termínov na to, aby sa všetky odložené súboje dohrali," pokojne konštatoval Morozov pre ruské médiá.

Dôvera je vložená najmä do konkrétnych klubov. Pri širokom geografickom aj národnostnom rozmiestnení klubov nie je reálne, aby na všetko dohliadal centrálny orgán z Moskvy, ale zodpovednosť musí vychádzať zo samotných klubov. Ak sa tak nestane, môže dochádzať ku kontumačným prehrám. Tá sa zrodila hneď v druhý deň sezóny, no Jokerit vtedy odmietol cestovať do Minska pre nestabilnú politickú a bezpečnostnú situáciu v Bielorusku. To liga považovala za neadekvátny dôvod. Rovnako KHL nebude klubom vstupovať ani do počtov fanúšikov, ktorých vpustia na štadióny. Platí tak, že v Moskve, Kazani alebo Ufe sa hrá aj pred štvortisícovou kulisou, väčšina klubov sa ustálila na návšteve okolo 1500 ľudí, no niektoré zimné štadióny sú pre verejnosť zatvorené.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora