Články z KHL - 13.10.2020 16:56

Rekordná televízna sledovanosť KHL, ruší sa však Zápas hviezd

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv

Sezóna 2019/20 bola pre Kontinentálnu hokejovú ligu rekordná zárobkom z vysielacích práv. Napriek predčasnému koncu a veľmi neistým okolnostiam od začiatku play-off, kluby si rozdelia takmer pol miliardy rubľov, čo je v prepočte cez 6 miliónov amerických dolárov. S informáciou prišiel oficiálny web súťaže, no celky sa nedostanú k rovnakej porcii z tohto koláča. Zohľadnili sa regióny, z ktorých daný vysielateľ pochádza, aj umiestnenie tímov. Najviac tak získal Jokerit Helsinki, po ňom CSKA Moskva a SKA Petrohrad.

S novým ročníkom Rusi trvali na tom, že sa liga má hrať s fanúšikmi a tí si aj nachádzajú cestu na tribúny. Na začiatku októbra už Petrohradčanov ženú vpred šesť až sedemtisícové kulisy, kým viacerí ďalší sa blížia k méte päťtisíc divákov. Nie sú to ešte zďaleka návštevy ako minulý rok, no vedenie ligy chváli kluby za boj s lokálnymi autoritami o povolenie aspoň obmedzeného množstva divákov.

Pri týchto pozitívach sa zdá, že januárový Zápas hviezd by mohol byť pomerne ziskovou záležitosťou. Vedenie však do toho nepôjde. Exhibičné predstavenie, ktorého dejiskom mala byť lotyšská Riga, sa v roku 2021 neuskutoční. Novinkou malo byť aj zakomponovanie najlepších hráčok ženskej a juniorskej ligy. "Je to skutočne ťažké rozhodnutie. Prvý raz počas trinásťročnej histórie, fanúšikovia KHL neuvidia túto šou, ktorá na jednom ľade zlúčila najväčšie hviezdy ligy. Žiaľ, momentálne nevieme predvídať situáciu s koronavírusom pre január 2021 a našou zodpovednosťou je neohrozovať našich hokejistov a priaznivcov," vysvetlil Alexej Morozov, prezident nadnárodnej ligy.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora