Články z KHL - 02.12.2020 17:42

Mužom týždňa v KHL Jaromír Jágr, hoci tam už 10 rokov nehrá

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Nadnárodná Kontinentálna hokejová liga každý týždeň vyhlasuje najvýraznejšiu postavu uplynulých siedmich dní. V úvode sezóny ním napríklad bol Nigel Dawes, pocty sa dostalo aj Pavlovi Daciukovi, Linusovi Omarkovi a až šesťkrát bol za ústrednú postavu zvolený Čech. To najaktuálnejšie meno poriadne prekvapí. Rusi totiž honorom "muž týždňa" ocenili Jaromíra Jágra, ktorý svoj posledný súťažný zápas na ruskom klzisku absolvoval v sezóne 2010/11 a následne sa cez Ameriku presunul do Českej republiky. Na konci októbra sa len ako čestný hosť zúčastnil osláv 70. výročia Avangardu Omsk.

Legendy sú nesmrteľné a toto presvedčenie aplikovala aj redakcia webu KHL. Jágr má stále špeciálne miesto v srdciach fanúšikov na Sibíri, ide o jedného z najlepších hokejistov, ktorí kedy nosili tento dres a jeho návrat do Ruskej federácie po dlhej dobe preto spôsobil veľký rozruch. Odohral tam v súčte štyri sezóny, z toho ešte jednu v ére Superligy. Pre klubový ligový web česká legenda povedala, že súčasne cestovné obmedzenia nehrali pri jeho zvažovaní návštevy žiadnu rolu: "Akonáhle som sa dozvedel, že Avangard má oslavu tohto jubilea, okamžite som pozvanie prijal. 70 rokov je naozaj dlhá história a ja som hrdý, že som mohol byť jej súčasťou,"


Oslava "sedemdesiatky" sa tiahla celým domácim dvojzápasom s Kazaňou (3:0) a Chabarovskom (4:2)

Stále aktívny hráč Kladna priznal, že o klube a meste pred podpisom zmluvy v roku 2005 veľa nevedel, no zvykol si nad očakávania, perfektne sa zabýval a do Ameriky sa mu ani príliš nechcelo ísť. To, samozrejme, Omšťania počuli veľmi radi. Obzvlášť s vedomím, že cestovanie v týchto dňoch nie je jednoduché a namiesto štandardného letu z Prahy musel tento raz absolvovať medzipristátie v Turecku, ktoré bolo spojené s vypisovaním ďalších tlačív a absolvovaním ďalších kontrol.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora