Články z KHL - 04.12.2020 10:06

Hudáčkov náhradník inkasoval najkurióznejší gól kariéry

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Instagram

Tridsiaty druhý súťažný zápas Spartaka v Moskva v tejto sezóne ponúkol priestor brankárovi Alexandrovi Truškovovi len po šiesty raz. Podobne ako Nikita Bespalov, po väčšine ročníka len sledujú výkony brankárskej jednotky Júliusa Hudáčka, no v zápase na ľade Amuru Chabarovsk dostal Slovák voľno. Moskovčania súperovi podľahli 2:5 a prispel k tomu aj jeden z najkurióznejších gólov v prebiehajúcej sezóne KHL.

Výrazne k tomu prispela aj defenzíva, ktorá v úvode tretej časti hry poriadne zachaosila pri rozohrávke z vlastného obranného pásma a takmer si dala vlastný gól. Puk, odrazený od obrancu Emila Djuseho, skončil len na hornej sieti, no úľava dlho nevydržala. Našiel si ho Dmitrj Archipov, ktorý ho prvým dotykom sklepol pod svoju kontrolu a druhým upratal do Truškovovej siete.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa КХЛ (@khl)

24-ročný brankár zväčša nastupuje za farmársky Voskresensk a práve ideálny dojem pri šiestich inkasovaných góloch od Amuru nezanechal. Ide totiž o tretí najslabší tím Východnej konferencie, no Spartak dokázal zasypať 47 streleckými pokusmi a odmenený za to bol plným bodovým ziskom. Moskovčania rozhodne nie sú v dobrej forme. Prehrali už tretí duel po sebe a kouč Oleg Znarok sa snažil zmenou brankára dodať nový impulz. Neúspešne.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora