Články z KHL - 23.12.2020 16:56

Spartak hrá retro dvojzápas, Hudáček chytá v benefičnej maske

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Instagram

Dva ligové zápasy po sebe chytá hokejový gólman Július Hudáček v špeciálnej maske, ktorej návrh pripravila malá Jasmínka a o realizáciu sa postaral Peter Wolf zo Spišskej Novej Vsi. Potom poputuje do dražby a výťažok z nej pôjde na podporu organizácie Dobrý anjel. Opora Spartaka Moskva to vysvetlila ako snahu pomôcť a detská kreativita sa ukázala ako skvelý nástroj. Fanzázii sa medze nekládli, akurát musela obsahovať tri kľúčové prvky - anjelské krídla, logo moskovského klubu a olympiádu 1980 v Moskve.

Štyridsať rokov staré olympijské hry, na ktorých bol Sovietsky zväz počtom medailí najúspešnejšou krajinou, si Moskovčania hodlajú v dueloch s Kazaňou a Podoľskom pripomenúť. Pri tejto príležitosti nechali vytvoriť aj špeciálne retro dresy. Na maske sa vyníma "Miška", maskot spomenutých letných olympijských hier, a viditeľným prvkom je aj logo Dobrého anjela. Nechýbajú ani nápadité detaily, ako podpis oboch autorov či dátumy, v ktorých Spartak zvedie spomínané stretnutia proti AK Bars a Viťazu. Nie sú to pritom o žiadne exhibície, ale plnohodnotné 37. a 38. vystúpenie v sezóne.

Tabuľková pozícia zverencov Olega Znaroka je momentálne veľmi podobná tomu, na čo sú za ostatné roky fanúšikovia zvyknutí. Minuloročné piate miesto Západnej konferencie po základnej časti bolo síce lichotivé, no zvyčajne sa červeno-biely celok z hlavného mesta bije o účasť vo vyraďovacej fáze. V tej naposledy chýbal v sezóne 2016/17, kedy bol štvrtým najslabším tímom celej ligy.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora