Články z KHL - 26.12.2020 10:04

Retro dvojzápas Spartaka: ikarus, sovietska kultúra aj Hudashow

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Instagram
Ruský Ikarus

Hokejový Spartak Moskva si na 22. a 23. december pripravil dva špeciálne zápasy, počas ktorých spomínal na úspešné domáce Letné olympijské hry 1980 v Sovietskom zväze a uctil si aj národné či klubové tradície. V 74-ročnej histórii klubu šlo o šiestu akciu takéhoto typu a jej súčasťou boli dve plnohodnotné stretnutia KHL s Kazaňou a Podoľskom. Keďže moskovské pravidlá umožňujú prítomnosť fanúšikov, na každom bola hlásená takmer trojtisícová návšteva.

Fanúšikovia mali možnosť zakúpiť si množstvo špeciálnych suvenírov, prevažne retro charakteru, no priamo v CSKA Arene bola možnosť spoznať viaceré remeslá, ochutnať trochu gastronómie alebo sa len ocitnúť v niekoľkých naaranžovaných izbách. Svoj výzor akcii prispôsobili aj cheerleaderky, no pozornosť pútali aj viaceré aktivity okolo haly. Napríklad príchod hokejistov Spartaka na zápas, ktorí sa previezli Ikarusom-180, aký rozvážal športovcov aj počas olympiády pred štyridsiatimi rokmi a bol hlavnou zložkou moskovskej metskej hromadnej dopravy.

Po hokejovej stránke, dvojzápas Spartaku vyšiel na 50 percent. Najprv na domácom ľade podľahol Kazani 0:3, no o deň neskôr si chuť napravil, keď zdolal Viťaz Podoľsk 5:3. V oboch týchto zápasoch chytal slovenský brankár Július Hudáček, ktorý opäť fanúšikov pobavil svojou tradičnou pozápasovou šou. Na retro vystúpenie prispôsobil aj svoj výstroj a rovnako prilbu, ktorá má dokonca benefičný charakter a poputuje do dražby.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora