Články z KHL - 08.01.2021 13:37

Exkluzívna biliardová asistencia brankára Lokomotivu Jaroslavľ

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Instagram

Moderné brankárske umenie už dávno nie je len o vyčkávaní v bránkovisku, čo na nich súper vymyslí. Gólmani musia vedieť čítať hru a aktívne sa zapájajú do rozohrávky. Čo však vo štvrtok v Jaroslavli predviedol Kanaďan Edward Pasquale, hľadá obdobu len veľmi ťažko. Lokomotiv si v zápase tabuľkových susedov poradil s Petrohradom 4:1, pričom jeho brankár tasil 22 úspešných zákrokov. Jednou asistenciou však prispel aj k ofenzívnemu ťaženiu, a to v druhej časti hry za bezgólového stavu. Famóznym passom cez štyri čiary a s využitím hybridného zakázaného uvoľnenia našiel Denisa Alexejeva, ktorý vzápätí ponúkol čistú palebnú pozíciu strelcovi Pavlovi Kraskovskemu.

Počas druhej tretiny mal domáci Lokomotiv hernú aj streleckú prevahu a nedostatok práce si brankár Pasquale krátil vypomáhaním pri rozohrávkach. Spravil tak aj v 38. minúte a vymyslel prihrávku, na ktorú by bol hrdý ktorýkoľvek hráč v poli. Puk si vyzdvihol v kruhu na vhadzovanie a hoci sa k nemu blížil napádajúci útočník, nespanikáril. Všimol si pohyb Alexejeva, ktorý naskočil zo striedačky a smeroval na pravé krídlo. Nevídanou prihrávkou o dva mantinely mu puk nastrelil za bránku, kde bol útočník ako prvý, icing sa preto nepískal a okamžite vymyslel prihrávku pred bránku súpera. Tam našiel najlepšieho strelca tímu Kraskovskeho, ktorý otvoril skóre.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa КХЛ (@khl)

Súhra dvoch najproduktívnejších hráčov Jaroslavli a brankárskej jednotky sa s určitosťou zaradí nielen medzi najkrajšie akcie týždňa, ale možno aj góly celej základnej časti sezóny 2020/21. Rodák z Toronta pritom na ruských klziskách chytá druhý rok. V lete 2019 prestúpil z Tampy Bay, kde chytal prevažne za farmársky tím, do Barysu Nur-Sultan. Počas základnej časti mal 93-percentnú úspešnosť a v play-off bol dokonca ešte o tri percentuálne body vyššiu. Rovnako na 93 percentách je aj momentálne a jeho nový zamestnávateľ sa vďaka tomu radí medzi päť najlepších celkov celej Kontinentálnej hokejovej ligy.