Články z KHL - 14.01.2021 12:54

Počas šampionátu bol na smiech, Askarov v KHL opäť žiari

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Instagram

Juniorské majstrovstvá sveta v hokeji nezachytili ruského brankára Jaroslava Askarova v ideálnej forme. S 91,4-percentnou úspešnosťou zásahov sa nezaradil medzi hviezdy turnaja, ako sa dúfalo, navyše Rusko nepotvrdilo pozíciu vážneho ašpiranta na cenný kov. Po návrate do klubových farieb je to však opäť ten starý ruský supertalent, ktorý svojimi štatistikami ohuruje hokejovú verejnosť.

Pri prehre v derby s CSKA ostal mladík len na lavičke a do hry sa vrátil proti Soči. Petrohrad vyhral 3:1, Askarov eliminoval sedemnásť streleckých pokusov súpera a pripísal si aj jeden výnimočný zákrok. Igor Rudenkov bol odhodlaný pohotovou dorážkou sklepnúť puk do odkrytej petrohradskej bránky, no gólman mu vystavil ráznu a efektnú stopku. Ako inak, bez hokejky. Časté vypadávanie hokejky bolo rovnako počas MS terčom vtipov, no s odstupom času sa môže stať spoznávacím znamením osemnásťročného rodáka z Omska.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa ??? (@khl)

"Pokiaľ Jaroslav Askarov zahodí hokejku, má dobrý dôvod, prečo to spravil." píše KHL na Instagrame ku efektnému zákroku. Pre Askarova to bol už ôsmy odchytaný zápas počas aktuálnej sezóny nadnárodnej ligy a drží si pritom úspešnosť na úrovni 96 percent. Faktom však je, že mu SKA pri udržaní impozantných čísel pomáha. Až štyria jeho brankári si už v tejto sezóne pripísali nejaké štarty. Juniorský reprezentant tak má medzi jednotlivými zápasmi dostatok času a do akcie sa často dostáva proti súperom zo spodku tabuľky - Kunlun, Soči či Viťaz. Zachytal si však aj proti Ufe alebo Avangardu.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora