Články z KHL - 26.01.2021 16:07

Najmladší Rus s hetrikom v KHL. Juniorská reprezentácia ho prehliada

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Twitter

Počas doterajšej histórie Kontinentálnej hokejovej ligy strelil hetrik len jediný mladší hráč. Šlo však o legionára, preto to Rusi až tak neprežívali. Fín Eeli Tolvanen už zarezáva v Nashville Predators a úspech jeho krokov môže v budúcnosti napodobniť aj Nikita Guslistov. Tínedžer z radov Severstaľu Čerepovec napol sieť Jekaterinburgu trikrát za necelých 12 minút a viac ako zdvojnásobil svoje kariérne strelecké konto v tejto lige.

Rodák a odchovanec z Čerepovca mal presne 18 rokov a 123 dní, čo z neho robí najmladšieho ruského hetrikového strelca v histórii. Keďže všetko vyriešil ešte v rámci prvej tretiny, ide zároveň o najrýchlejší ruský hetrik v lige. Trojgólový počin sa pritom v novodobej ére podaril len piatim juniorom - Maximovi Kicynovi, Vladimirovi Tarasenkovi, Kirillovi Kaprizovovi a už spomenutému Eelimu Tolvanenovi a Guslistovovi.

Útočník Čerepovca len tento rok debutoval v najvyššej súťaži a doteraz bol trénermi reprezentačných výberov absolútne ignorovaný. Nebol súčasťou výberu šestnásťročných, nezahral si v dorasteneckej reprezentácii a neprenikol ani do tej juniorskej. Tohtoročná absencia v Edmontone znamená, že môže teoreticky stihnúť už len jediný juniorský šampionát a po ňom bude bez skúseností bojovať o prienik medzi ruských mužov.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora