Články z KHL - 29.01.2021 21:04

Hudáček zaujal bláznivým výletom aj nešťastným gólom z uhla

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Twitter

Hokejovému Spartaku Moskva sa kráti čas na zaistenie miestenky do vyraďovacej fázy a vo štvrtok mu navyše čelil rozbehnutý Metallurg Magnitorogsk. Východoruský celok dokázal v Moskve natiahnuť svoju víťaznú šnúru na 6 zápasov a brankár Július Hudáček bol pritom ústrednou postavou. Pripísal si 24 úspešných zákrokov, no prehre 1:3 zabrániť nedokázal. V desiatej minúte ho pritom nečakanou strelou z obrovského uhla nachytal Jegor Jakovlev, no na tento moment nechal zabudnúť niekoľkými výbornými reakciami. Nad všetkými vyčnievala situácia z 56. minúty, kedy šiel na výlet do medzikružia a dovolil si dokonca kľučku na napádajúceho protihráča.

Magnitogorsk pri svojom víťaznom ťažení vždy strelil aspoň tri góly a viac ako tri pritom ani raz neinkasoval. Tento trend natiahol aj proti Spartaku, pričom po prvej časti hry bolo skóre nerozhodné. Otváral ho obranca Jegor Jakovlev, ktorý sa s pukom na hokejke dostal až na bránkovú čiaru, no napriek tomu sa rozhodol pre zakončenie. Hoci bol Hudáček zdanlivo na svojej pravej tyčke nalepený, gólu nezabránil a zakončenie nešťastne zapadlo do jeho siete. Pre Jakovleva šlo o ôsmy sezónny gól a náš reprezentant zrejme až na videu zistil, kadiaľ cez neho puk prepadol.

Kus zo svojho šoumenstva však dokázal Hudáček predviesť aj počas hry. Krátko pred koncom tretej časti hry sa po chybe obrany dostával do rýchleho protiútoku Taylor Beck, no zastavilo ho až futbalové čítanie hry gólmana. Ten vyšiel zo svojho bránkoviska a v pozícii obrancu puk vypichol a skrotil na svojej čepeli. Tým sa ešte jeho práca neskončila. Rútil sa naňho Nikolaj Prochorkin, ale zachoval chladnú hlavu, krátkou kľučkou sa mu vyhol a puk odovzdal spoluhráčovi. Moskovčania z tejto práce vyrovnávajúci gól nevyťažili, práve naopak. Zakrátko inkasovali po tretí raz a hostia tak rozhodli o svojom plnom bodovom zisku.