Články z KHL - 01.02.2021 10:59

Gól po ľade od červenej. Brankár asi dobre nespal

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Instagram

Hokejové góly v z veľkých vzdialeností zvyknú gólmani ospravedlňovať tým, že sa im vysoko letiaci puk stratil z očí alebo ich pri delovke pomýlil teč či odraz. Ani jedna z týchto výhovoriek však neobstojí pre Igora Bobkova. V Kontinentálnej hokejovej lige inkasoval gól od stredovej čiary po ležérnej a nízkej strele švihom. Až tak to však jeho Avangard Omsk mrzieť nemuselo, pretože duel proti Lokomotivu Jaroslavľ vyhral.

Kuriózna situácia nastala v zhruba v polovici prvej časti hry. Maxim Osipov na konci striedania poslal puk smerom na bránku Omska a ani sám nečakal, že po nej bude oslavovať svoj šiesty sezónny zásah. Sám strelec so zahanbeným úsmevom prijímal fakt, že brankára jeho priama strela prekvapila a presvedčene sa vydával na zadný mantinel, kam očakával, že nahodený puk priletí.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa КХЛ (@khl)

Avangard mal už počas prvej tretiny výraznú streleckú prevahu a hoci ju prehral 0:1, vo zvyšku stretnutia už bol sám efektívny. Nad Lokomotivom vyhral 4:2, šlo o štvrté víťazstvo z ostatných piatich vystúpení a vďaka tomu sa posunul už na druhé miesto Východnej konferencie. Lokomotiv je tretí za západe.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora