Články z KHL - 02.02.2021 09:48

Obranca ukradol Kovaľčukovu hokejku a dostal vyhadzov

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/sita

Lotyšské médiá informujú o veľmi kurióznom konci pôsobenia hokejového obrancu Jodrana Murrayho v radoch Dinama Riga. Trápiace sa mužstvo je najslabšie v celej Kontinentálnej hokejovej lige a 28-ročný bek si chcel spraviť radosť aspoň suvenírom. Pred duelom s Avangardom Omsk mal ukradnúť zo šatne hostí hokejku Iľju Kovaľčuka, odhalili ho bezpečnostné kamery a na stole ho čakalo rozviazanie kontraktu.

K incidentu došlo v stredu, keď Dinamo na domácom ľade čelilo Avangardu. Po dopoľudňajšom rozkorčuľovaní sa favorit vrátil naspäť na hotel a všetku výbavu nechal v šatni. Práve vtedy do nej zavítal neželaný hosť. Napriek tomuto priestupku si Murray našiel nový klub veľmi rýchlo a už sa pripravuje na svoj debut vo švédskom HV71. V Lotyšsku sa pritom zdržal relatívne krátko. Prišiel v úvode aktuálnej sezóny a odohrať stihol len jedenásť stretnutí,

Obranca, ktorý tri roky pôsobil na farme Ottawy Senators, si navyše suvenír ani nemohol nechať. Po dolapení musel hokejku vrátiť pôvodnému majiteľovi, ruskej ikone, ktorá háji farby Omska od leta. Po rušnom roku v Amerike a prestupoch medzi LA, Montrealom a Washingtonom sa vrátil do vlasti. Pobalstkí novinári pripomenuli, že hokejka hviezdy už bola v minulosti v ruskej lige odcudzená. Prihodilo sa to Jaromírovi Jágrovi, ktorého o náčinie pripravil neznámy páchateľ z Dinama Moskva.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora