Články z KHL - 04.02.2021 12:19

Čajkovský hráčom týždňa v KHL: hviezdou sa nestal cez noc

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Ocenenie pre najlepšieho hráča uplynulých siedmich dní v Kontinentálnej hokejovej lige sa dostalo Michalovi Čajkovskému. Prezentoval sa svojím prvým hetrikom v tejto súťaži a spomedzi slovenských obrancov, nik v jednej sezóne KHL nenastrieľal viac gólov. Bratislavský rodák je už na jedenástich. Web súťaže zároveň pripomína, že neprihliadal len na jeden duel so Soči, ale zohľadnil dlhodobé pôsobenie vo farbách Dinama Moskva.

Článok o našom reprezentantovi vyzdvihuje aj jeho výnimočné fyzické predispozície, navyše napriek robustnej postave, je výborným korčuliarom. To si pred Moskovčanmi všimli aj v Amerike a hoci sa v NHL nepresadil, na európskom kontinente bol mimoriadne cenený v Sparte Praha, Avtomobiliste Jekaterinburg a už tretí rok aj v Diname. Pri víťazstve 4:0 nad súperom od Čierneho mora šlo navyše o čistý hetrik, na ktorý potreboval necelých jedenásť minút. V klubovej histórii Dinama nik nenastrieľal tri zápasové góly rýchlejšie.

Prvej gólovej strele do siete Soči navyše štatisti namerali rýchlosť 139,6 kilometra za hodinu, čo by nebol vyslovene nevydarený pokus ani v rámci súťaže o najtvrdšiu strelu na Zápase hviezd. Zamestnávateľ 28-ročného účastníka troch svetových šampionátov a jednej olympiády je s blížiacim sa záverom základnej časti sezóny 2020/21 na treťom mieste. Na dosah má konferenčného lídra, mestského rivala CSKA, ale matematicky rovnako jednoduchý je aj prepad na štvrté miesto, o čo sa pokúša Lokomotiv Jaroslavľ.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora