Články z KHL - 10.02.2021 15:17

Bola to jedna z posledných nedosiahnutých mét, Moziakinovi sa splnil sen

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Twitter

Azda každý otec-športovec sníva o tom, že sa raz predstaví v zápase po boku svojho syna. Tento veľký osobný kariérny míľnik má za sebou aj ruský hokejista Sergej Moziakin. Na duel s Barysom Nur-Sultan vykorčuľoval spoločne s 19-ročným Andrejom a šlo o možno poslednú veľkú métu, na ktorú čoskoro štyridsiatnik vo svojej bohatej kariére dosiahol. Dvakrát sa pritom s ruskou reprezentáciou tešil z titulu majstra sveta, získal aj zlato na olympiáde a dvakrát dvíhal nad hlavu Gagarinov pohár. NHL síce neokúsil, no vďaka žiareniu vo farbách Metallurgu Magnitogorsk sa stal na európskom kontinente obrovskou hviezdou.

Krídelník, ktorý oslávi v marci svoje 40. narodeniny, prežíva možno posledný rok svojej aktívnej kariéry a o povýšení jeho syna do A-tímu sa špekulovalo už minulú sezónu. To bol Andrej Moziakin asistentom kapitána juniorského tímu. V aktuálnej sezóne už nosí "céčko" na drese a hoci sa "Oceľové líšky" radia len medzi lepší priemer MHL, dočkal sa štartu za mužov. Zapísaný bol ako trinásty útočník Metallurgu a na ľade pobudol v súčte 63 sekúnd. Keďže Magnitka zápas vyhrala 3:2, v kabíne panovala dobrá nálada a rodinné stretnutie priamo v Arene Metallurg vyvolalo množstvo úsmevných a pozitívnych reakcií.

Nejde o prvý podobný moment, ktorý KHL ponúkla a možno ani o jediný v ročníku 2020/21. Magnitogorsk v minulosti takúto chvíľu doprial Denisovi Platonovovi, s ktorým do zápasu vykorčuľoval aj syn Jevgenij a s takýmto nápadom sa určite pohrávajú aj v Kazani. Jej farby zase háji Danis Zaripov, pričom jeho syn Artur nastupuje za juniorský Irbis Kazaň. Vo svojich osemnástich rokoch však zatiaľ nemá úplne stabilizované miesto ani tam a 39-ročný hrdý otec si bude musieť počkať. Čakať musí aj Nikolaj Kuľomin, ktorého potomok má len dvanásť rokov.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora