Články z KHL - 11.02.2021 21:34

Žiadni cirkusanti! Maskoti KHL predvádzajú famóznu techniku a súťažia

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Instagram

Profesia maskota síce spadá do kategórie šport, no rozhodne nepúta obdiv a záujem podobný tomu hráčskemu. Napriek tomu ľudia v kostýmoch musia byť fyzicky aj psychicky odolnými jedincami s dobrou fyzičkou a rozhodne nejde len o akýchsi "cirkusantov", ktorí sa snažia priživiť na sláve klubu, pre ktorý pracujú. Tí ruskí momentálne súťažia o priazeň fanúšikov v trojkolovej súťaži. V rámci nej predvedú svoje tanečné schopnosti, štýlové povzbudzovanie a aj hokejové umenie. Posledná spomenutá disciplína je tou, ktorá práve v prostredí KHL prebieha a všetci mohli predviesť, čo s hokejkou dokážu.

Pravdupovediac, viacerí evidentne už v hokeji niečo málo odohrať stihli a v propagačnom videu predviedli oku lahodiace manévre. Kým Timoša z Magnitogorska, Torrik z Novgoroda či moskovský Vlk popustili skôr uzdu svojej kreativite, v podaní čeľabinského Bieleho medveďa, Zubríka z Minska, čerepovského Rysa alebo Koňa z Petrohradu boli k videniu elegantné technické finesy ako Forsbergov blafák, zakončenie spomedzi nôh, nájazd v štýle Nikitu Kučerova alebo mávanie vzduchom s pukom na čepeli.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa КХЛ (@khl)

V rámci tejto súťaže nejde o prvé predvedenie technických zručností maskotov. Podobnú chvíľku slávy si prežili už v rámci Zápasu hviezd, avšak šlo o zhustenú a trochu chaotickú podobu. Teraz dostal každý klub možnosť pripraviť minútovú dokrútku, v ktorej čo najlepšie odprezentuje svojho človeka v kostýme. Po tanci a nájazdoch bude nasledovať tretie kolo, ktoré možno nazvať voľnou jazdou. To začína 21. februára a koncom mesiaca porota vyberie najlepšieho maskota ligy. Tú tvorí komentátor a hokejový expert David Kazansky, choreograf a televízny producent Jegor Družinin a spevák-šoumen T-Moor Rodriguez.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora