Články z KHL - 16.02.2021 10:34

KHL nováčika neplánuje. Hovorí sa však o dvoch navrátilcoch

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv

Oficiálny web Kontinentálnej hokejovej ligy dal po dlhšom čase priestor prezidentovi súťaže Alexeiovi Morozovovi, ktorý mohol zhodnotiť niekoľké nedávne rekordy, udalosti, zaujímavosti či posun v pandemickej situácii na ruských klziskách. Pred nami sú pritom posledné dva týždne základnej časti, po nej sa začínajú intenzívne boje v play-off a pre organizáciu je na mieste úvaha o tom, či niekto v tejto multinárodnej spoločnosti nepribudne či neubudne.

Veľa bude záležať napríklad aj na vplyve koronavírusu. KHL už skôr avizovala, že tento rok bude benevolentnejšia aj voči klubom, ktoré by sa mohli ukázať ako "celky na odstrel". Chválila prístup a profesionalitu jednotlivých mužstiev, ktoré boli schopné popri všetkých problémoch a obmedzeniach vstúpiť do akcie a namiesto vyhadzovania sa skôr špekulovalo o nováčikoch. Najslabším tímom ligy je Dinamo Riga, ktoré vyhráva priemerne každý siedmy zápas, no liga sa ho zbavovať nemieni. Taký osud pred rokom postihol Admiral Vladivostok, ktorý by sa mohol vrátiť už pre ročník 2021/22.

Morozov priznal, že s Vladivostočanmi prebieha intenzívny kontakt a ich návrat je na dobrej ceste: "Admiral veľmi dobre vie, čo musí spraviť a aké dokumenty od neho očakávame. Ako pri každom tíme, všetko musí prebehnúť predpisovo a čakáme naň, aby dokončil potrebnú papierovú dokumentáciu," Celok z ďalekého východu začal hrať KHL v sezóne 2014/15 a absolvoval sedem ročníkov. Trikrát sa dostal do play-off, no v apríli presiakli informácie o tom, že na rozpočet mal koronavírus fatálne následky. Mohli za to problémy hlavného sponzora. Vedieť o sebe dáva aspoň na juniorskej úrovni, kde pôsobí pod značkou Tajfun Primorsky Kraj.

Informácie o ďalšom staronovom tíme neprezradil šéf ligy, ale schyľuje sa k nemu akosi prirodzene. Čínsky Kunlun hrá tento rok domáce zápasy v moskovskej oblasti Mytišči a domov sa pravdepodobne nevráti ani v septembri. Veľmi mu pomohlo zázemie, ktoré tu po sebe zanechal Atlant, bývalý účastník KHL, a teraz pracuje na premenovaní. Nahradenie "Red Star" bolo ambíciou ruských investorov už tento rok, no neúspešne. Počas leta však vznikne širší priestor na diskusie a akési prepojenie Kunlunu a Atlantu by mohlo vzniknúť.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora