Články z KHL - 21.02.2021 19:41

Český rekord v KHL: žiaden strelec nedal za sezónu viac gólov

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv
Dinamo Moskva

Dinamo Moskva v sobotu vyhralo na ľade Jokeritu Helsinki 5:4 po predĺžení a podiel na tom opäť mal aj český útočník Dmitrij Jaškin. S 36 zásahmi je suverénne najlepším strelcom nielen svojho tímu, ale celej KHL. Druhý Stéphane Da Costa za ním zaostáva tesne pred koncom základnej časti o priepastných deväť gólov. Už teraz je zrejmé, že v Rusku narodený reprezentant Českej republiky ustanovil nový rekord našich susedov na scéne KHL.

Viac gólov v jednej sezóne totiž nenastrieľal žiaden český útočník. Doterajším držiteľom prvenstva bol Pavel Brendl a Jan Marek. Zhodou okolností, obaja nastrieľali 35 gólov počas sezóny 2008/09. Marek vtedy ťahal Magnitogorsk, Brendl Nižnyj Novgorod. Brendl sa následne v rokoch 2014 a 2016 ukázal aj na slovenských klziskách v drese Skalice či Zvolena, zatiaľ čo Marek stihol odohrať už len dve sezóny a následne zahynul na palube lietadla Lokomotivu Jaroslavľ v roku 2011.

Aj vďaka Jaškinovej parádnej produktivite (k 36 gólom pridal 21 asistencií) sa Dinamo drží v popredí tabuľky Západnej konferencie a už dlhšie je istým účastníkom play-off. Účastník dvoch seniorských majstrovstiev sveta a aj Svetového pohára 2016 sa po trošku vlažnejších úvodných zápasoch rozstrieľal v polovici septembra hetrikom do siete Novosibirska a započal tým série, keď v ôsmich dueloch nastrieľal 9 gólov. Tým sa posunul do streleckého popredia a v ňom sa dlhodobo drží. V sezóne 2020/21 už stihol zaznamanť tri hetriky a pridal štyri dvojgólové zápasy.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora