Články z KHL - 07.03.2021 18:23

Rozhodca v KHL skolaboval počas zápasu

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Instagram

Vyraďovacia fáza sezóny Kontinentálnej hokejovej ligy je v plnom prúde a celosvetovú pozornosť si vyslúžili napríklad nepekné obrázky zo Omska s Jekaterinburgom. Favorizovaný Avangard zatiaľ sériu zvláda, doma doviedol oba duely do víťazného konca, pričom duel číslo dva sa dohrával bez jedného z čiarových rozhodcov. Jurij Ivanov počas prerušenej hry skolaboval v blízkosti hráčskej lavice domácich a musel byť prevezený do nemocnice.

Celý moment nastal znenazdajky. Arbiter prikorčuľoval k mantinelu, o ktorý sa prichytil a zrazu sa zviezol na zem. Zdravotníci boli, našťastie, nablízku a okamžite si ho vzali pod svoju opateru. V bezvedomí bol následne naložený na nosidlá a vyprevadený z arény v Balašiche, ktorá je už nejaký čas prechodným domovom Avangardu. V sanitke sa rozhodca prebral, s lekármi komunikoval a momentálne je už v poriadku.

Dve domáce vystúpenia Omsku sledovalo priamo z tribúny bez mála dvetisíc fanúšikov, ktorí videli domáce víťazstvá 3:0 a 4:3. Séria už má medzičasom za sebou aj tretí zápas, ktorý rovnako patril domácim a Avtomobilist dokázal konfrontáciu druhého so siedmym zdramatizovať znížením na 1:2 v sérii.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora