Články z KHL - 09.03.2021 11:09

Vidíte tu nejaký vírus? Minsk ustanovil sezónny rekord návštevnosti

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Twitter

Hokejové Dynamo Minsk hralo v pondelok zápas sezóny proti SKA Petrohrad. Po dvoch prehrách na ľade súpera a jednej domácej bolo na pokraji vypadnutia v prvom kole play-off a na bieloruskom ľade chcelo predĺžiť svoju životnosť. Podobne vážne to poňali aj fanúšikovia, ktorí v priebehu dvoch dní dvakrát ustanovili sezónny rekord návštevnosti. Na prvé domáce vystúpenie bolo predaných 11 913 vstupeniek, štvrtý zápas série už sledovalo 13 056 platiacich nadšencov.

Väčšina prítomných musela byť s výsledkom spokojná. Dynamo vyhralo 2:1 a znížilo stav série na 1-3. Počas základnej časti sa hralo s obmedzenými kapacitami, niekde dokonca v prázdnych halách. Na zápasy play-off si už mužstvá zvykajú na troj až päťtisícovú kulisu a potom je tu séria SKA - Dynamo Minsk, ktorá si žije vlastným životom. Na ruskom ľade to bola dvakrát návšteva približne 8 800 ľudí, kým Bielorusko šlo suverénne dvakrát na sezónny rekord.

Nejeden si pritom spomenul na ironické slová prezidenta Vladimira Lukašenka, ktorý sa pred rokom pýtal redaktorky, či vidí nejaký vírus, pretože on vôbec. Mnohí jeho krajania zrejme žiaden vírus nevidia ani dnes a naplno si užili dva výborné zápasy v čase vrcholiacej sezóny. Petrohradčania sa natrápili už v tom prvom, keď prišli o dvojgólový náskok a uspeli až gólom v predĺžení. O dva dni neskôr už takí úspešní neboli. Hoci strelili prvý zápasový gól, počtom striel mal navrch Minsk a v druhej a tretej tretine sa postaral o obrat.