Články z KHL - 16.03.2021 11:19

Ruský mladík zomrel po zásahu pukom do hlavy

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv

Na pozadí Kontinentálnej hokejovej ligy, v Rusku prebieha aj hokejové play-off juniorov. V ňom na seba narazila mládež Lokomotivu Jaroslavľ s Dinamom Petrohrad a favorizovaný "Loko" vedie už 3:0 na zápasy. Všetkými však viac otriasla udalosť z druhého zápasu série, po ktorej petrohradský kapitán Timur Fajzutdinov bojoval o život. S odstupom pár dní už vieme, že svoj boj prehral. Môže za to nepríjemný moment, aký sa výrazne nelíši od relatívne bežnej hokejovej situácie.

Devätnásťročného beka trafil do hlavy puk, ktorý švihom nahadzoval domáci Dmitrij Tiuvilin do útočnej tretiny. V momente zásahu bol nešťastne pootočený a rana s ním evidentne otriasla. Síce sa chcel ihneď vrátiť na nohy, viditeľne mu chýbala rovnováha aj stabilita. Zviezol sa na ľad a na ňom ostal nehybne ležať niekoľko desiatok sekúnd. V bezvedomí si ho na nosidlách prišli vyzdvihnúť zdravotníci a vo veľmi vážnom stave bol prevezený do nemocnice. Tam si ho už prebrala jednotka intenzívnej starostlivosti, ktorá odhalila mimoriadne vážne zranenie. Puk mu spôsobil zlomeninu spánkovej kosti, krvácanie do mozgu a poškodil mu krčnú tepnu.

Činnosť srdca a pľúc mu nejaký čas nahrádzali prístroje a boj o život prebiehal na moskovskej neurochirurgickej klinike Burdenko, keďže Jaroslavľ nedisponuje takto vybavenou nemocnicou. "Všetci spoločne, celý Petrohrad, MHL i celá krajina by teraz mala Timurovi poskytnúť plnú podporu, ktorá mu dá šancu boj vyhrať. Sme s tebou, Fáza!" písalo sa na Instagrame Dinama Petrohrad. Ten však už medzičasom správu aktualizoval a všetkým pozostalým vyjadril úprimnú sústrasť.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora