Články z KHL - 10.07.2021 13:42

Amur Chabarovsk sa mení na český klub

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv

Kontinentálnu hokejovú ligu hralo v minulej sezóne celkom 21 Čechov, kým ešte pár rokov nazad ich bývalo aj cez tridsať. Celkom logicky sa potom v niektorých mužstvách postretávajú celé partie a zaujímavou enklávou bude v novej edícii pútať pozornosť opäť Amur Chabarovsk. Vedeniu sa v nedávnej minulosti osvedčili Zohornovci, Jan Kolář či brankár Marek Langhammer a hoci do novej sezóny ide s novým trénerom, "česká cesta" bude praktizovaná aj naďalej.

Spomenutá jednotka v bránkovisku sa presúva do Fínska, no jeho miesto v Amure zaujme krajan Patrik Bartošák a novými tvárami sú aj David Tomášek a Radan Lenc. Vítkovický odchovanec Bartošák sa v minulosti neúspešne snažil presadiť v zámorí, no meno si vybudoval po návrate do materského klubu, zúčastnil sa olympiády v Pchjongčangu a na MS na Slovensku bol českou brankárskou jednotkou. Cez švédske MoDo a fínsky Pelicans Lahti zaujal Rusov a novú sezónu začne v Chabarovsku, podobne ako 25-ročný útočník Tomášek. Aj ten má okrem domácej ligy (Dynamo Pardubice a Sparta Praha) skúsenosti aj z Ameriky a Fínska. Ako druhý najproduktívnejší hráč Sparty Praha sa následne upísal ruskému zamestnávateľovi. Krídelník Lenc má na konte množstvo českých extraligových skúseností, v predšampionátových kempoch býva súčasťou národného tímu, no doterajšiu kariéru absolvoval len v Mladej Boleslavy a Liberci.

Popri spomenutých nových akvizíciách, už piaty rok pri čínskych hraniciach má pred sebou skúsený obranca Michal Jordán, účastník štyroch seniorských svetových šampionátov. Zlínsky odchovanec bol pritom minulý rok najproduktívnejším bekom tímu a očakáva sa od neho veľa. Adaptácii nových posíl z Česka by mohol pomôcť aj ďalší zadák Dominik Mašín, ktorý len minulý rok premiérovo okúsil európsky seniorský hokej, keď zabalil päť rokov v AHL na farme Tampy Bay a presunul sa práve do Chabarovska.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora