MS v hokeji do 20 rokov - 25.11.2019 18:00

Všetko, čo potrebujete vedieť o MS v hokeji do 20 rokov!

Martin Pohanič Autor: Martin Pohanič | Zdroj: huste/youtube

Na prelome rokov budeme môcť sledovať najlepších mladých hokejistov sveta na MS do 20 rokov v českom Třinci a Ostrave.

Pre slovenského fanúšika je teda dejisko 44. juniorského šampionátu priam ideálne. Naša reprezentácia odohrá svoje zápasy v skupine A v Třinci, ktorý je od hranice so Slovenskom vzdialený len niekoľko desiatok kilometrov. 

Turnaj je tradične rozdelený na 2 základné skupiny po 5 tímov. 4 najlepšie celky z oboch skupín postúpia priamo do štvrťfinále, kde si zahrajú do kríža prvý so štvrtým a druhý s tretím. Súpermi Slovákov budú v základnej časti šampionátu postupne reprezentácie Kazachstanu, Fínska, Švajčiarska a Švédska. 

Kľúčovým z hľadiska postupu by teda pre nás mohol byť už úvodný duel s hokejistami Kazachstanu. Tí na minulom šampionáte v Kanade obsadili konečné 9.miesto, keď v boji o záchranu zvládli oba duely so zostupujúcim Dánskom. Práve na tomto turnaji sme ale Kazachstan zdolali vysoko 11:2, takže by sme s ním nemali mať problém ani tento rok v Českej republike.

V B skupine sa okrem domácich Čechov v Ostrave predstavia aj výbery USA, Kanady, Ruska a Nemecka. Zlato z MS do 20 rokov budú od 26. decembra obhajovať Fíni, ktorí si vo finále poradili s Američanmi. Bronz získali Rusi.

Zdroj: amazonanews

Konečné nominácie jednotlivých tímov ešte nie sú známe, tréneri už ale mesiac pred štartom turnaja majú predstavu o ich približnej podobe. Reprezentáciu Slovenska povedie na MS po prvýkrát v roli hlavného kouča Róbert Petrovický. Jeho asistentmi budú Viliam Čacho a Martin Štrbák.

Naši budú chcieť v Ostrave a Třinci vylepšiť dojem spred roka z Kanady. Vtedy pod vedením Ernesta Bokroša dosiahli len na konečné 8.miesto. Konkurencia však bude aj tentoraz veľmi silná. Do Česka by totiž v dresoch jednotlivých reprezentácii mali pricestovať budúce hviezdy NHL. Reč je o najväčších favoritoch pre budúcoročný draft, Kanaďanoch Alexisovi Lafrenièrovi s Quintonom Byfieldom či Švédoch Lucasovi Raymondovi s Alexandrom Holtzom. 

Slovenský výber by sa mal spoliehať predovšetkým na duo útočníkov zo zámoria. Sú nimi Oliver Okuliar z Lethbridge Hurricanes a najmä 89-tka posledného draftu Maxim Čajkovič zo Saint John Sea Dogs. Druhého menovaného si vybrala v 3. kole Tampa Bay Lightning a vyzerá to, že urobila dobre. Maxim v tejto sezóne v QMJHL doposiaľ nazbieral v 11 zápasoch 16 bodov za 8 gólov a rovnaký počet asistencii.

Martin Pohanič

Martin Pohanič

Viac článkov od autora