Články - 27.04.2019 13:04

Lístky na našu dvadsiatku v Česku za 11 eur

Zdroj: huste.tv

Svetový šampionát hokejistov do 20 rokov majú zrejme mnohí fanúšikovia v podvedomí zafixovaný ako nočné zápasy na konci decembra, keďže sa štyri z ostatných piatich ročníkov sa hrali v Severnej Amerike. Tento raz to bude pre našinca diametrálne odlišné, hrá sa v Českej republike a teda je možnosť ísť naše nádeje podporiť aj osobne. Všetko vypukne 26. decembra a tento týždeň vstúpili do predaja aj vstupenky, ktoré sa organizátor rozhodol podľa atraktivity zápasu rozdeliť do troch kategórií. Tie najzaujímavejšie duely vychádzajú v prepočte zhruba na 11 eur, "štandardné" stretnutia na 9 eur a tie najťažšie predatelné na 5. Vstupenky na štvrťfinále a semifinále sú k dispozícii rovnako za 11, súboj o zlato bude o šesť eur drahší.

Slováci sa v skupinovej fáze stretnú s Fínskom, Švédskom, Švajčiarskom a Kazachstanom. Dejiskom týchto konfrontácií bude Třinec, susedná skupina B má svoje dejisko v Ostrave. Naše duely s favoritmi skupiny zo severu Európy a aj so Švajčiarmi organizátori klasifikovali do najdrahšej cenovej kategórie. Duel s outsiderom skupiny spadá do "štandardnej" cenovej skupiny za deväť eur. Práve kazašské zápasy s ostatnými súpermi v základnej skupine sú najlacnejšie. Lístky možno najjednoduchšie zakúpiť prostredníctvom oficiálneho webu tohtoročných MS.

"Majstrovstvá sveta hráčov do 20 rokov sú jednou z najsledovanejších hokejových akcií. Je na nich možné vidieť veľkých hráčov, z ktorých sa v budúcnosti môžu stať hviezdy NHL. Jedného z takýchto hráčov - brankára Petra Mrázka - sme si vybrali ako ambasádora šampionátu," povedal na oficiálnej tlačovej konferencii sekretár Českého hokeja Martin Urban. Pre našich západných susedov pôjde už o štvrtý juniorský svetový šampionát, ktorý organizujú. V roku 1994 sa na moravských klziskách premával napríklad Saku Koivu, Valeri Bure alebo Kimmo Timonen. Na začiatku milénia patril medzi hviezdy turnaja Mike Cammalleri, Alexander Frolov či Jussi Jokinen. V roku 2008 to zase bol James van Riemsdyk alebo Sergej Bobrovskij.