Články - 03.12.2019 18:20

Nové hviezdy NHL? Aj TIETO talenty uvidíme na MS do 20 rokov!!

Martin Pohanič Autor: Martin Pohanič | Zdroj: prohockeyrumors

Svetový šampionát hokejistov do 20 rokov odštartuje v Českej republike už 26.decembra. Jednotlivé reprezentácie tak pomaly začínajú zverejňovať svoje nominácie na vrchol juniorskej sezóny.

Medzi tímy, ktoré už predstavili širšie výbery patrí aj Slovensko. Teraz sa k nemu pridali aj reprezentácie Kanady a Fínska. „Suomi“ budú na prelome rokov v Ostrave a Třinci obhajovať zlaté medaily. Kanaďania sú v úplne opačnej pozícii. Potrebujú si totiž napraviť chuť zo sklamania spred roka, keď v domácom prostredí skončili už vo štvrťfinále.

Aj preto je predbežná súpiska Kanady plná hviezdnych mien. Do Česka by okrem iných mali pricestovať aj útočníci, ktorí by na budúcoročnom drafte NHL mali bojovať o pozíciu jednotky. Reč je o forvardovi Rimouski Océanic Alexisovi Lafrenièrovi a ťahúňovi Sudbury Wolves Quintonovi Byfieldovi. Zo starších hráčov budú v Česku patriť k lídrom aj obranca Univerzity v Severnej Dakote Jacob Bernard-Docker či 19 roční útočníci Raphael Lavoie s Akilom Thomasom. 

Zdroj: Sportsnet

Tradične nabitý je aj reprezentačný výber Fínska. Je to práve krajina tisícich jazier, ktorá v posledných rokoch zásobuje NHL supertalentovanými mladými hokejistami. Stačí spomenúť mená ako Kaapo Kakko, Mikko Rantanen, Miro Heiskanen, Sebastian Aho, Alexander Barkov alebo Patrik Laine, z ktorých si všetci zahrali aj na MS do 20 rokov. Medzi najväčšie hviezdy tohtoročného výberu „Suomi“ by mali patriť Ville Heinola, ktorý si už v drese Winnipegu vyskúšal aj NHL a taktiež veľká nádej pre draft Anton Lundell. 18-ročný útočník HIFK Helsinki nazbieral v prebiehajúcej sezóne medzi seniormi už 12 bodov v 20 zápasoch.

Nominácie Kanady a Fínska do 20 rokov na záverečnú prípravu pred MS:

Kanada
Brankári:
Nico Daws (draft 2020) Joel Hofer (STL*) Hunter Jones (MIN) Olivier Rodrigue (EDM)
Obrancovia:
Calen Addison (PIT) Kevin Bahl (ARI) Jacob Bernard-Docker (OTT) Bowen Byram (COL) Peter Diliberatore (VGK) Jamie Drysdale (draft 2020) Thomas Harley (DAL) Jared McIsaac (DET) Braden Schneider (draft 2020) Ty Smith (NJD)
Útočníci:
Quinton Byfield (draft 2020) Dylan Cozens (BUF) Ty Dellandrea (DAL) Aidan Dudas (LAK) Nolan Foote (TBL) Liam Foudy (CBJ) Benoit-Olivier Groulx (ANA) Dylan Holloway (draft 2020) Peyton Krebs (VGK) Alexis Lafreniere (draft 2020) Raphael Lavoie (EDM) Connor McMichael (WSH) Dawson Mercer (draft 2020) Alex Newhook (COL) Jakob Pelletier (CGY) Cole Perfetti (draft 2020) Akil Thomas (LAK)
Fínsko
Brankári:
Justus Annunen (COL) Jasper Patrikainen Kari Piiroinen
Obrancovia:
Santeri Hatakka (SJS) Ville Heinola (WPG) Anttoni Honka (CAR) Mikko Kokkonen (TOR) Miska Kukkonen (BUF) Topi Niemela (draft 2020) Kim Nousiainen (LAK) Axel Rindell Peetro Seppala Lassi Thomson (OTT) Toni Utunen (VAN)
Útočníci:
Leevi Aaltonen (NYR) Eemil Erholtz Aleks Haatanen Roni Hirvonen (draft 2020) Lenni Killinen (CAR) Otto Kivenmaki (DET) Rasmus Kupari (LAK) Anton Lundell (draft 2020) Matias Maccelli (ARI) Henri Nikkanen (WPG) Niklas Nordgren (CHI) Joonas Oden Mikko Petman Ville Petman Patrik Puistola (CAR) Sampo Ranta (COL) Aatu Raty (draft 2021) Aku Raty (ARI) Antti Saarela (CHI) Samuel Salonen Patrik Siikanen (EDM) Kristian Tanus
*V zátvorkách sú uvedené názvy klubov, ktoré hráčov draftovali
Martin Pohanič

Martin Pohanič

Viac článkov od autora