Články - 05.12.2019 19:21

Dominantný brankár či defenzívne nádeje severanov! Rusi a Švédi nominovali na MS do 20 rokov!

Martin Pohanič Autor: Martin Pohanič | Zdroj: prohockeyrumors

Vrchol juniorskej hokejovej sezóny odštartuje v Česku už čoskoro. Najnovšie zverejnili svoje nominácie na záverečnú prípravu pred MS výbery Ruska a Švédska.

Rusi budú u naších západných susedov obhajovať bronzové medaily zo šampionátu v Kanade. Do Ostravy a Třinca v decembri opäť vyšlú nesmierne silný výber, ktorý je okrem draftových nádejí zložený najmä z kreatívnych forvardov. Do prvej kategórie musíme zaradiť brankára Yaroslava Askarova. Stále len 17-ročný gólman patrí podľa väčšiny preddraftových rebríčkov do prvej desiatky najlepších mladých hráčov. Na gólmana je tak vysoké postavenie vskutku netradičné.

Okrem neho sa bude „zborná“ spoliehať aj na dvojicu perspektívnych útočníkov. Sú nimi Grigori Denisenko a Vasili Podkolzin. Obaja už v mladom veku hrajú v prestížnej KHL v dresoch Lokomotivu Jaroslavľ a Petrohradu. V tejto sezóne to mimoriadne ide predovšetkým draftovému výberu Floridy Panthers Denisenkovi, ktorý medzi seniormi nazbieral už 8 bodov za 4 góly a rovnaký počet asistencii.

Zdroj: i1.wp.com

Medzi favoritov bude na MS do 20 rokov opäť patriť aj Švédsko. Po sklamaní z minulých majstrovstiev nominoval ich tréner Tomas Montén všetky svoje mladé hviezdy. Sila „Tre kronor“ by mala byť hlavne v obrane. Tam disponujú Švédi vysoko draftovanými hráčmi Philipom Brobergom, Tobiasom Björnfotom či Nilsom Lundkvistom.

Prekvapením je, že v prebežnej nominácii chýba „jedenástka“ posledného draftu Victor Söderström. Tomas Montén ale pravdepodobne ešte čaká na prípadné posily zo zámoria, ktorými by mohli byť obranca Chicaga Blackhawks Adam Boqvist, alebo bek Toronta Maple Leafs Rasmus Sandin. V útoku budú skauti pozorne sledovať výkony kandidátov na vysoké draftové pozície Lucasa Raymonda a Alexandra Holtza.

Nominácie Ruska a Švédska do 20 rokov na záverečnú prípravu pred MS:

Rusko

Brankári:

Yaroslav Askarov (draft 2020) Amir Miftakhov Daniil Isayev

Obrancovia:

Danila Galenyuk Mikhail Gordeyev Danila Zhuravlyov (COL*) Yegor Zamula (PHI) Nikita Zorkin Anton Malyshev Daniil Misyul (NJD) Daniil Pylenkov Alexander Romanov (MTL) Sergei Telegin

Útočníci:

Nikita Alexandrov (STL) Dmitry Voronkov (CBJ) Maxim Groshev (draft 2020) Grigori Denisenko (FLA) Pavel Dorofeyev (VGK) Kirill Marchenko (CBJ) Ivan Morozov (VGK) Vasili Podkolzin (VAN) Egor Sokolov Nikita Rtischev Maksim Sorkin Lev Komissarov Ilya Kruglov Alexander Khovanov (MIN) Zakhar Shablovsky

Švédsko

Brankári:

Hugo Alnefelt (TBL) Erik Portillo (BUF) Jesper Eliasson (DET)

Obrancovia:

Adam Ginning (PHI) Tobias Björnfot (LAK) Nils Lundkvist (NYR) Philip Broberg (EDM) Mattias Norlinder (MTL)

Útočníci:

Samuel Fagemo (LAK) Jacob Olofsson (MTL) Nils Hoglander (VAN) Oskar Back (DAL) Nikola Pasic (NJD) Jonatan Berggren (DET) Albin Eriksson (DAL) Karl Henriksson (NYR) Linus Nassen Alexander Holtz (draft 2020) Lucas Raymond (draft 2020) Linus Oberg

*V zátvorkách sú uvedené názvy klubov, ktoré hráčov draftovali
Martin Pohanič

Martin Pohanič

Viac článkov od autora