Články - 10.12.2019 08:00

Navrátilci spred roka a ofenzívni démoni zo zámoria!! Kto príde na MS v dresoch Švajčiarska a USA?

Martin Pohanič Autor: Martin Pohanič | Zdroj: prohockeyrumors

Medzi favoritov budú na MS hokejistov do 20 rokov patriť aj reprezentačné výbery Švajčiarska a USA.

Švajčiarsko v uplynulej dekáde produkuje čoraz viac špičkových hokejových talentov. Okrem seniorskej reprezentácie, ktorá už dosiahla aj na medailové úspechy z MS, sa tak o pozornosť hlási aj „dvadsiatka“. Tá pred rokom v Kanade prenikla až do semifinále a na tento výrazný úspech bude chcieť nadviazať aj v Českej republike.

Súpiska „helvétov“ pre tohtoročný turnaj je aj preto nabitá mladíkmi, ktorí už s účinkovaním na MS tejto vekovej kategórie majú skúsenosti. Z hráčov, ktorí v Kanade obsadili 4. miesto si za Švajčiarsko opäť zahrajú brankári Akira Schmid a Luca Hollenstein, ako aj obrancovia Nico Gross s Timom Bernim. V útoku by mal byť lídrom 19-ročný Valentin Nussbaumer. Ten na predchádzajúcom šampionáte nazbieral v 7 zápasoch 3 body a toto číslo si v Česku nepochybne vylepší.

Zdroj: thehockeynews

Kým Švajčiarsko pôjde na MS do 20 rokov z pozície čierneho koňa, o hokejistoch USA inak ako o favoritoch na zlato hovoriť nemôžeme. V juniorskom hokeji by sme len ťažko hľadali krajinu, ktorá zbiera v posledných rokoch toľko úspechov. Výnimkou by nemal byť ani výber, ktorý do Ostravy a Třinca nominoval tréner Scott Sandelin.

Ten bude finálnu 23-člennú súpisku vyberať zo širšej nominácie vo výberovom kempe v Michigane. A práca to vskutku ľahká nebude. Američania totiž disponujú veľmi širokou základňou mladých talentov. Istú účasť na šampionáte by ale mal mať brankár Spencer Knight, ktorého si na minulom drafte už ako 13. celkovo vybrala Florida Panthers. Okrem neho Američania nepochybne v obrane počítajú aj s ďalšími „prvokolovými“ výbermi K'Andrem Millerom a Camom Yorkom.

Najväčšia sila amerického výberu ale bude v útoku, kde uvidíme budúce hviezdy profiligy Alexa Turcotta, Trevora Zegrasa, Colea Caufielda či Johna Beechera. Veľkou výhodou týchto hráčov je ich zohratosť. Všetci štyria totiž pred odchodom na univerzity spoločne pôsobili v tíme národného rozvojového programu do 18 rokov. Okrem nich stoja za zmienku aj synovec slávneho Chrisa Druryho Jack a tiež Arthur Kaliyev, ktorý v 30 zápasoch svojho Hamiltonu Bulldogs strelil v tejto sezóne 28 gólov.

Nominácie Švajčiarska a USA do 20 rokov na záverečnú prípravu pred MS:

Švajčiarsko

Brankári:

Stéphane Charlin Luca Hollenstein Akira Schmid

Obrancovia:

David Aebischer Iñaki Baragano Tim Berni (CBJ*) Giancarlo Chanton (draft 2021) Nico Gross (NYR) Bastian Guggenheim Mika Henauer Janis Moser Rocco Pezzullo

Útočníci:

Fabian Berri Jeremi Gerber Gaétan Jobin Simon Knak (draft 2020) Gilian Kohler Julian Mettler Valentin Nussbaumer (ARI) Stéphane Patry Joel Salzgeber Elvis Schläpfer Sandro Schmid Kyen Sopa Yves Stoffel Matthew Verboon Mathieu Vouillamoz Keijo Weibel Gian-Marco Wetter Simon Wüest

USA

Brankári:

Spencer Knight (FLA) Isaiah Saville (VGK) Dustin Wolf (CGY)

Obrancovia:

Ty Emberson (ARI) Jordan Harris (MTL) Ryan Johnson (BUF) Zac Jones (NYR) Christian Krygier (NYI) K’Andre Miller (NYR) Alec Regula (CHI) Mattias Samuelsson (BUF) Spencer Stastney (NSH) Cam York (PHI)

Útočníci:

John Beecher (BOS) Bobby Brink (PHI) Cole Caufield (MTL) Jack Drury (CAR) Parker Ford (draft 2020) Jon Gruden (OTT) Curtis Hall (BOS) Trevor Janicke (ANA) Arthur Kaliyev (LAK) Robert Mastrosimone (DET) Shane Pinto (OTT) Jacob Pivonka (NYI) Nick Robertson (TOR) Alex Turcotte (LAK) Trevor Zegras (ANA)

*V zátvorkách sú uvedené názvy klubov, ktoré hráčov draftovali

Martin Pohanič

Martin Pohanič

Viac článkov od autora