Články - 19.12.2019 10:42

Juniorské MS očakávajú skvelú kulisu. České zápasy vypredané

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Organizovanie majstrovstiev sveta hokejistov do 20 rokov je výlučne záležitosťou úzkej špičky svetového renkingu. V rokoch 2004 až 2010 to bolo výlučne v réžii Kanady a USA, potom sa o slovo opäť prihlásilo aj Rusko, Švédsko či Fínsko. Tento rok bude ich dejiskom Česká republika a naši susedia sa cítia byť na veľkú akciu dobre pripravení.

Úvodné duely sú naplánované už na budúci štvrtok, Ostrava a Třinec akciou ožili a zopár podrobností bolo prezradených aj na tlačovej konferencii. Jej zásadným vyhlásením bolo, že po roku a pol intenzívnych prác možno skonštatovať, že organizačný tím je pripravený. "Čísla predajnosti vstupeniek jednoznačne ukazujú, že sa bude hrať pred skvelou diváckou kulisou, čo nás naozaj teší," prezradil prezident Českého svazu ledního hokeje Tomáš Král. Hoci česká reprezentácia bude mať svoje zázemie v Ostrave, ani 40 kilometrov vzdialené druhé dejisko nepociťuje preto nižší záujem. Práve v Třinci bude usadená slovenská reprezentácia, ktorá si v skupine zmeria sily s Kazachstanom, Švajčiarskom, Fínskom a Švédskom.

Na prelome apríla a mája hostila ostravská aréna veľmi vydarený šampionát parahokejistov a práve naň by teraz organizačný tím chcel nadviazať. Druhú z hál čaká premiéra pri organizovaní podobne veľkého podujatia. Domovský stánok miestnych Oceliarov stojí v súčasnej podobe len od roku 2014, ale hralo sa tu napríklad štvrťfinále tenisového Davis Cupu. Vzhľadom na to, že domáce české duely sú už teraz vypredané a očakáva sa priam nával fanúšikov, organizátori žiadajú, aby priaznivci v čo najväčšej miere využili hromadnú dopravu. Turnaj má hotovú už aj svoju hymnu. Postarala sa o ňu třinecká skupina Lake Malawi, ktorá krajinu úspešne reprezentovala na Eurovízii a práve prerobená verzia tejto piesne bude znieť obomi halami počas MS. "Friend of friend" bol doplnený niekoľkými hokejovými motívmi a narážky na vzťahové záležitosti boli pretextované na vzťah fanúšika v hokeju. Premiéru bude mať táto pieseň 26. decembra, čiže v deň, kedy Česi v otváracom zápase skrížia hokejky s Rusmi.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora