Články - 27.12.2019 10:56

Ublížil si sám, hája sa Rusi po škaredom zákroku na Lauka

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Twitter

Juniorský hokejový šampionát sa pre Čecha Jakuba Lauka možno skončil už prvým striedaním. Postaral sa o to Dmitrij Voronkov, ktorý mu v strednom pásme pripravil tvrdý hit a útočník z bostonskej farmy sa z ľadu dvíhal mimoriadne ťažko. Všetko sa pritom zaobišlo bez trestu pre ruského reprezentanta.

Atraktívne rusko-české meranie síl v prvý hrací deň šampionátu zvládli lepšie naši susedia, keď vyhrali 4:3. Všetky góly pritom padli do 38. minúty. Čo však mrzí, s veľkou pravdepodobnosťou prišli o svoju najväčšiu hviezdu. Tréner Václav Varaďa nechcel predbiehať, ale jeho pozápasová prognóza znela viac ako zle: "Utrpel zranenie v dolnej časti tela, zrejme postranných kolenných väzov. Magnetická rezonancia ukáže, v akom rozsahu. Podľa prvotných prognóz je možné, že pre Jakuba majstrovstvá sveta skončili,"

Faktom je, že do značnej miery šlo o nešťastnú zhodu okolností pre Čecha. V strednom pásme ho bez puku trafil do nôh Jegor Sokolov. Lauko, strácajúc stabilitu, narazil ešte na rozbehnutého Voronkova, ktorý sa vyrútil spoza dvojice hráčov. "Spadol sám a nabehol si do Sokolova. O nič nešlo. Neočakávam nejaký dodatočný trest," zhodnotil po súboji ruský tréner Valerij Bragin. Rovnako to vidí aj Sokolov, hráč z QMJHL: "Vlastne som nič neurobil. Nebol tam úmysel zraniť ho. To by som nikdy nespravil. Taký však je hokej. Želám mu rýchle zotavenie,"

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora