Články - 30.12.2019 12:06

Bez inkasovania bol 115 minút. Potom dostal dva góly za šesť sekúnd

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Amir Miftachov je dlhodobou brankárskou jednotkou ruskej juniorky tejto vekovej kategórie. V tejto pozícii absolvoval už Hlinka Gretzky Cup pred dvomi rokmi, na minuloročnom šampionáte "dvadsiatkárov" síce plnil pozíciu náhradníka, ale v devätnástich rokoch sa opäť medzi rovesníkmi vrátil na pozíciu, na ktorú je zvyknutý. Odvďačuje sa navyše aj dobrými výkonmi a počas aktuálneho šampionátu natiahol vyše stopätnásťminútovú šnúru bez inkasovania.

​​Presnejšie v reprezentačných farbách nedostal gól 115 minút a 48 sekúnd. V rámci týchto majstrovstiev ustál na nulu duel s Kanadou, ktorý Rusi vyhrali vysoko 6:0. Proti Čechom sa striedaním dostal do bránky až za stavu 3:4 a ďalší gól nepustil, no osudnou sa stala 27. minúta duelu s USA. V priebehu šiestich sekúnd ho stihol prestreliť Arthur Kaliyev s Nickom Robertsonom. Aj zásluhou výborne chytajúceho Spencera Knighta na opačnej strane viedli Spojené štáty dvojgólovým rozdielom, ktorý na začiatku tretej časti hry ešte navýšili a tešili sa nakoniec z triumfu 3:1.

V základnej skupine B je tak dianie vzácne vyrovnané a všetky tímy už našli aspoň raz premožiteľa. Po štyroch hracích dňoch sa na čele držia Američania práve pred Rusmi. Na celých Majstrovstvách sveta tak ostal jediný zatiaľ nezdolaný celok. Švédsko do turnaja vstúpilo výhrami nad Fínskom a Švajčiarskom. Jeho tretím súperom je Kazachstan.