Články - 01.12.2020 10:24

Slovenská dvadsiatka začala so spoločnou prípravou na šampionát vo zvolenskej bubline

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth | Zdroj: sita

Slovenská hokejová reprezentácia do 20 rokov v pondelok začala so spoločnou prípravou na majstrovstvá sveta, ktorá sa od 25. decembra 2020 do 5. januára 2021 uskutočnia v kanadskom Edmontone. 

Mladí Slováci pod vedením trénera Róberta Petrovického budú trénovať vo Zvolene v uzavretom prostredí v tzv. bubline. Hráči do Zvolena pricestovali v pondelok a všetky testy na koronavírus mali negatívne. "Markus Michalík nemohol nastúpiť do bubliny pre zdravotné ťažkosti, namiesto neho sme zavolali Artura Turanského,“ poznamenal kouč Petrovický na oficiálnom webe Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH).

Do 6. decembra bude mať k dispozícii 45 hokejistov, z toho piatich brankárov. Po tomto termíne príde k redukcii. "Pre každého z nás to bude nová situácia. Musíme sa rešpektovať, byť zodpovední, starať sa o seba. V prvej zvolenskej etape nás bude viac, v druhej už menej, keďže nomináciu zredukujeme. Od toho momentu nabehneme na veci, ktoré budeme chcieť nacvičovať podrobnejšie. Bude to ťažké, nové, ale verím, že to zvládneme,“ doplnil.

O miesto na MSJ bude bojovať aj 18-ročný obranca Marko Stacha na klubovej úrovni pôsobiaci v Dukle Trenčín. "Cítim sa skvele. V posledných zápasoch sa mi hralo dobre, aj preto verím, že si formu prenesiem do reprezentácie a pomôžem tímu,“ povedal pre HockeySlovakia.sk. Predstavil sa aj na predchádzajúcom juniorskom šampionáte.

Na reprezentačnom kempe je aj 18-ročný Ján Lašák pôsobiaci vo Fínsku. "Som pripravený. Uvedomujem si, že je tu veľa hráčov a bude ťažké dostať sa do záverečného výberu, určite ťažšie ako inokedy. Urobím však všetko, aby som sa do Kanady dostal,“ povedal mladík.

Tomáš Magáth

Tomáš Magáth

Viac článkov od autora