Články - 04.12.2020 21:27

Čajkoviča vyhodili z kempu pred šampionátom

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth | Zdroj: hockeyportal

Vlani bol jediným draftovaným slovenským hokejistom do NHL, keď si ho v 3. kole z celkového 89. miesta vybral klub NHL Tampa Bay Lightning. Tento rok mal byť lídrom našej dvadsiatky na MS v Kanade. 

Po prvom tréningovom zápase vo zvolenskej bubline však Čajkovič opustil kemp. Dôvodom bolo hrubé porušenie športových a ľudských hodnôt, o čom informuje portál hockeyslovakia.sk.

„Celý realizačný tím sa jednohlasne uzniesol, že správanie Maxima Čajkoviča nekorešponduje s hodnotami, ktoré sú od predsezónneho obdobia nastavené trénermi a hráčmi vrátane neho. V piatkovom prípravnom zápase reprezentantov medzi sebou sa viackrát prezentoval neférovým a nešportovým správaním, ktoré vyvrcholilo tvrdými zákrokmi na spoluhráčov hrajúcich proti nemu výrazne za hranicou únosnosti. Realizačný tím sa zhodol, že takéto správanie hráčov nebude tolerovať. Maxima Čajkoviča preto vylúčil z prípravy na majstrovstvá sveta,“ uvádza v stanovisku realizačný tím juniorskej reprezentácie.

„Mrzí ma, čo sa stalo. Uvedomujem si, že moje správanie nebolo vhodné a nesiem zaň následky. Rozhodnutie realizačného tímu rešpektujem,“ povedal Maxim Čajkovič.

Tomáš Magáth

Tomáš Magáth

Viac článkov od autora