Články - 25.12.2020 21:02

Skvelí mladíci začali víťazstvom! Slovensko - Švajčiarsko 1:0

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth | Zdroj: huste.tv

Tímy hokejistov do 20 rokov Slovenska a Švajčiarska začali svojú cestu šampionátom v otváracom zápase majstrovstiev sveta tejto vekovej kategórie v Kanade.

Slovenskí hokejoví začali v bránke so Šimonom Latkóczym. V úvodnej formácii vykorčuľovala na ľad pätica Dávid Mudrák, Andrej Golian - Michal Mrázik, Simon Jellúš, Roman Faith.

Úvod sme začali lepšie my a prvú tretinu sme súpera výrazne prestrieľali. Gól však nepadol ani v druhej tretine, o víťazstve sa rozhodlo až v 55. minúte, keď sa trafil Roman Faith. Slovenskí hokejoví reprezentanti do 20 rokov  tak v úvodnom zápase A-skupiny MS zvíťazili nad Švajčiarskom 1:0.

Švajčiarsko: Fatton – Chanton, Baragano, Fiedler, Meier, Vouardoux, Pezzullo, Guggenheim, Delemont – Knak, Canonica, Bottini - Fust, Allenspach, Biasca - Hofer, Schläpfer, Marchand – Dähler, Derungs, Jobin

Slovensko: Latkóczy – Mudrák, Golian, Bečár, Kňažko, Nemec, Stacha, Turan – Mrázik, Jellúš, Faith - Chromiak, Myklucha, Slafkovský – Mešár, Sojka, Kašlík – Kolenič, Eliaš, Jendek