Články - 26.12.2020 08:37

Nemecko má sotva dostatok hráčov, v premiére ich obstreľovali Fíni

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Twitter

Prvý plný bodový zisk na juniorských majstrovstvách sveta počas noci nadobudli aj hokejisti Ruska a Fínska. Zároveň pribudlo šestnásť presných zásahov, z ktorých sa nájdu aj kúsky, na ktoré sa možno na konci turnaja bude hľadieť pri výbere toho najlepšieho zo zápolenia v Edmontone. Za povšimnutie stál napríklad prvý zápasový fínsky gól.

V našej základnej skupine A viselo veľa otáznikov nad Nemeckom. Jeho hokej každým rokom napreduje, veľký potenciál mala aj táto zostava, no zdecimoval ju koronavírus a hrozilo, že sa akcie vôbec nezúčastní. V zostave ostalo len štrnásť hráčov a dvaja brankári, na zápasovej súpiske proti Fínom sa tak ocitli všetci. Fínsko svoju pozíciu favorita zvládlo, súpera prestrieľalo 50:22, no konečné skóre 5:3 až takú prevahu neodzrkadľuje. Nemci pritom prehrávali od 4. minúty a pozitívnejšie momenty predviedli akurát v polovici druhej tretiny, keď dvomi gólmi znížili manko na priebežných 2:3. Fínsko však opäť zabralo a dvojgólové vedenie si postrážilo.

Prvé stretnutie má za sebou aj susedná B-skupina, v ktorej sa hral šláger medzi Rusmi a Američanmi. Hoci bol pomer skóre rovnaký, 5:3 pre Rusko, priebeh duelu bol o poznanie vyrovnanejší. Rozhodla druhá tretina, v ktorej najambicióznejší európsky výber nastrieľal tri góly, ani raz neinkasoval a odskočil tak na kľúčový rozdiel. Tesne pred koncom Spojené štáty držali jednogólové manko, no hra bez brankára vytúžený koniec nemala a Rusi výhru pečatili do prázdnej bránky.

Americkému brankárovi Spencerovi Knightovi sa nezaspávalo dobre. Striedal po štvrtom góle, ktorý navyše sám Rusom ponúkol

Už dnes o 20:00 sa hrá ďalší z duelov, a to atraktívne meranie síl medzi Švédskom a Českom. Počas noci sa potom do akcie dostanú ďalšie dve dvojice, Nemecko - Kanada a USA - Rakúsko. Problémy Nemcov so zostavou budú trvať do 27. decembra, kedy by sa trojica hokejistov mohla vrátiť z karantény a o dva dni neskôr ďalšia pätica. Zmenu programu tím Tobiasa Abstreitera napriek tomu odmietol, pretože by sa pripravil o deň voľna pred dôležitým zápasom proti Slovensku.