Články - 26.12.2020 22:41

Čechom premiéra nevyšla, utŕžili debakel od Švédska

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: huste.tv/Twitter

Česká juniorská hokejová reprezentácia vstúpila do svetového šampionátu 2021 tým najhorším možným spôsobom. Švédskym rovesníkom podľahla 1:7 napriek tomu, že dala prvý zápasový gól. Lenže po zásahu Jána Myšáka v 11. minúte naši susedia viedli len 32 sekúnd. Po remízovej prvej tretine ďalšie dve jednoznačne patrili hokejistom v žlto-modrom a zrodil sa tak debakel.

Zverenci Karla Mlejneka zaznamenali hneď niekoľko nelichotivých štatistických ukazovateľov. Na majstrovstvách sveta tejto vekovej kategórie prehrali so Švédskom jedenásty vzájomný zápas po sebe. Počas samotného súboja pritom až do záverečnej minúty neubránili žiadne z troch oslabení a bilanciu si poupravili až v samom závere, keď sa dokonca na trestnej lavici stretli dvaja českí reprezentanti.

Severania budili pred turnajom pochybnosti, ako veľmi sa na nich prejaví zásah koronavírusu. Pomalší rozbeh však trval len polovicu zápasu a súper ho výraznejšie nevyužil. Od švédskeho gólu na 2:1 v polovici duelu to bola záležitosť jedného tímu, a to sa ešte gólman Nick Malík predviedol niekoľkými dobrými zákrokmi. Česká republika hrá najbližšie v pondelok skoro ráno proti Rusku, Švédov čaká z utorka na stredu povinná jazda proti Rakúšanom.