Články - 27.12.2020 00:16

Otec sa takým gólom preslávil, teraz český brankár rovnako inkasoval

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Instagram

Jedným z troch nominovaných českých brankárov na MS hokejistov do 20 rokov je osemnásťročný Nick Malík, ktorý len počas minulej sezóny zamieril z Třinca do kanadskej OHL. Nositeľ známeho hokejového mena je synom Mareka Malíka. Ten má na konte 13 odohraných sezón v NHL, je držiteľom olympijského bronzu z Turína a jedným z jeho najpamätnejších gólov je elegantná kľučka, ktorou ukončil nekonečné nájazdy medzi Rangers a Capitals v roku 2005.


Marek Malík v novembri 2005 svojím kúskom ponížil Olafa Kölziga

Obľúbený trik so zakončením spomedzi korčúľ u nás poznáme ako "Demitrovku", v Česku sa viac uchytila "Vejvodovka" a každá krajina má zrejme svojho najslávnejšieho realizátora takéhoto gólu. Po sobote k nim vo Švédsku patrí aj Elmer Söderblom. Ten sa krutou zhodou okolností predviedol práve proti Malíkovmu synovi. Ekvilibristický kúsok si dovolil pri presvedčivom víťazstve Švédska nad Českom 7:1 v úvodnom turnajovom zápase pre oba výbery.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa IIHF (@iihfhockey)

"Máme za sebou len dva hracie dni, ale tento gól je solídnym kandidátom na zásah šampionátu." píše IIHF na svojom Instagrame k parádičke robustného útočníka Frölundy. Kým prvé tri šampionátové zápasy priniesli maximálne dvojgólový rozdiel, debakel o šesť gólov bol priebežne najväčším debaklom turnaja. Švédi v roku 2010 Čechov zdolali výsledkom 10:1 a minulý rok 5:0. Na šampionátoch tejto vekovej kategórie s nimi ťahajú veľmi priaznivé výsledkové obdobie, ale až takáto dominancia sa rozhodne neočakávala.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora