Články - 27.12.2020 08:17

Kanada sa na nás naladila 16 gólmi, nadeľovali aj Američania

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: huste.tv/Twitter
Kanada U20

Hokejoví nadšenci z Európy druhý raz ponocovali, pokiaľ si chceli vychutnať duely druhého hracieho dňa Nemecko - Kanada alebo USA - Rakúsko. V oboch prípadoch pritom šlo o obhajovanie pozície presvedčivého favorita a očakával sa dokonca výsledok, ktorý by sa zaradil medzi najvýraznejšie na tomto turnaji. Prognózy sa v oboch prípadoch naplnili. Kanaďania vyhrali rozdielom štrnástich gólov, Američania o jedenásť.

Nemecko má stále k dispozícii len štrnásť hráčov do poľa plus dvoch brankárov a Kanada s ním nemala zľutovanie. Už prvú tretinu vyhrala štvorgólovým rozdielom, Nemci striedali brankára, no to sa účinku minulo. Druhé dejstvo bolo v podaní favorita dokonca sedemgólové a ďalších päť gólov strelil v záverečnej časti hry. Žiaril najmä Dylan Cozens s tromi gólmi a tromi asistenciami, štyri body nazbieral autor dvoch gólov Dawson Mercer. Quinton Byfield, najväčšia kanadská hviezda, začala len v tretej formácii a prezentoval sa jedinou asistenciou, nemecký kapitán Tim Stützle do štatistík neprehovoril. Kanada vyhrala 16:2 a do šampionátu tak vstúpila perfektne.

Druhý turnajový shutout sa zrodil medzi Spojenými štátmi a Rakúskom, pričom Dustinovi Wolfovi stačilo zneškodniť len desať streleckých pokusov súpera. Aj pokiaľ by všetky skončili v bránke, jeho tím by sa stále tešil z víťazstva. Po prehre s Ruskom si zverenci Natea Leamana napravili chuť výhrou 11:0, pričom prvú tretinu vyhrali len jednogólovým rozdielom a sieť druhý raz napli až v 25. minúte. Neskutočných 73 streleckých pokusov je zatiaľ rekordom turnaja a ťažko predpokladať, že ešte bude pokorený. Len traja hokejisti sa pritom stali viacnásobnými autormi gólov. Matthew Boldy zaznamenal hetrik, Brendan Brisson a Trevor Zegras po dva. Spojené štáty americké - Rakúsko 11:0.