Články - 28.12.2020 00:28

ZOSTRIH: Slováci siahali na predĺženie, Slovensko - Kanada 1:3

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth | Zdroj: huste.tv

Po víťazstve nad Švajčiarskom v otváracom stretnutí šampionátu hokejistov do 20 rokov čaká mladých Slovákov domáci výber Kanady.

Kanadskí hokejisti majú za sebou tiež jeden duel, oslabený tím Nemecka zdolali 16:2! Z celkovo 25 mien v konečnej nominácii Kanady, vrátane zraneného kapitána Dacha, je až 20 hokejistov draftovaných do NHL v prvom kole. Iba dvojica brankárov – Devon Levi, Dylan Garand a obrancovia Kaedan Korczak i Jordan Spence neboli vybraní v 1. kole.

V piatej minúte mali Kanaďania 7 striel na našu bránu oproti našej nule a dali úvodný gól duelu. O minútu už prišla naša prvá strela na bránu. Stretnutie sa začalo postupne vyrovnávať a prvá tretina skončila 1:0 pre domácich, strely na bránu 9:4 pre domácich.

Slovakia vs Canada - 2021 IIHF World Junior Championship from IIHF on Vimeo.

V druhej časti hry sme hrali naďalej obetavo a bez vylúčení, pričom favorit zápasu ohrozil strelou brankára Hlavaja až v polovici zápasu. Slováci pri jednej presilovke ohrozili  branára jednou strelou. V 34. minúte sme predsa len hrali v oslabení, ale Kanada ani raz nevystrelila na Hlavaja. Pár sekúnd pred druhou sirénou sa odrazený puk dostal k Slafkovskému, ktorého strelu reflexívne vyrazil brankár Levi. Strely na bránu po dvoch tretinách - 15:8 pre Kanadu.

V 54. minúte Slováci pre presilovke vyslali na  bránu Kanady 6 striel a po tomto obrovskom tlaku ušiel domáci útočník Tomasino a zvýšil na 2:0. Vzápätí naši hokejisti dostali možnosť odohrať ďalšiu presilovú hru. Tréneri odvolali Hlavaja a so šiestimi korčuliarmi Chromiak znížil na 1:2 v 58. minúte. Asistovali Faith a Nemec. V závere naši opäť bez brankára niekoľkokrát  mohli vyrovnať, vytvorili si tlak, no po chybe na modrej do prázdnej brány rozhodli Kanaďania na 3:1. Strely na bránu 23:18 v prospech Kanady.

"Bol to jedinečný zápas pre nás ako tím i ako krajinu. O to viac to mrzí a bolí po takomto výkone. Každý z nás bojujeme zo všetkých síl za náš tím a krajinu. Chceme, aby na nás boli ľudia hrdí," povedal po stretnutí útočník Mrázik.

Najlepším hráčom nášho tímu bol opäť brankár Samuel Hlavaj.

Už zajtra nadránom nás čaká ďalší duel s Nemeckom.