Články - 28.12.2020 08:28

Čechom vyšiel reparát, Fínov opäť potrápila efektivita

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: huste.tv/Twitter

Edmontonská hala Rogers Place má za sebou ďalší trojzápasový večer, ktorého súčasťou boli hneď dve stretnutia základnej skupiny A. Tá slovenského fanúšika prirodzene zaujíma o čosi viac a jej priebežným lídrom je Kanada. Plný bodový zisk majú po dvoch vystúpeniach aj fínski mladíci, hoci odohrali o poznanie vyrovnanejšie zápasy. "Béčko" sa počas noci posunulo len o jeden duel, v ktorom Česi zdolali Rusov a momentálne tak majú až štyri tímy po tri body.

Ešte včera večer sa konfrontovalo Fínsko so Švajčiarskom a severanov opäť potrápila nízka efektivita streľby. Kým proti Nemecku skórovali päťkrát z 55 striel, proti "Helvétom" padol zo 43 pokusov len jediný gól v rovnovážnom stave. Našťastie sa mohli oprieť o presilové hry, ktorými v záverečnej desaťminútovke spečatili svoje víťazstvo. Fínsko zdolalo Švajčiarov 4:1 a teraz sa chystá na konfrontáciu so slovenskými hokejistami. Po nich ich čaká najťažšia skupinová prekážka a s ňou možno priamy súboj o prvé miesto.

Od stavu 1:1 využili "Suomi" tri presilovky a rozhodli. Okrem dvoch kombinácií sa takto predviedol Juuso Parssinen

Druhý raz na šampionáte totiž zvíťazila aj Kanada, ktorá mala so slovenským tímom až nečakane veľké problémy. Rečou štatistík možno až trochu nudný zápas priniesol až do 57. minúty málo gólov, striel aj faulov. Až potom Slováci najprv inkasovali druhý raz, zakrátko zásluhou Martina Chromiaka znížili, no pri záverečnom vabanku inkasovali gól, ktorý znamenal prehru našej reprezentácie s Kanaďanmi 1:3. Stále však platí, že naši majú pred sebou kľúčový skupinový zápas proti Nemecku, ktorý bude rozhodovať nielen o postupe, ale aj o pozícii v skupine.

Česká republika sa nemohla dočkať svojho reparátu na majstrovstvách sveta. Prehra o šesť gólov so Švédmi síce už dávno nie je najväčším debaklom podujatia, no ku spokojnosti našich susedov mala ďaleko. Rusi sú papierovým favoritom skupiny B, potvrdili to víťazstvom nad Spojenými štátmi, ale proti Čechom sa príliš neukázali. Proti brankárovi Lukášovi Paříkovi z Benátok nad Jizerou vyšli strelecky naprázdno. Vo všetkých ohľadoch vyrovnané stretnutie našlo dvoch strelcov, oboch v českých radoch. Filip Koffer s Martinom Langom zariadili, že Česká republika zdolala Rusko 2:0.

Oba české góly padli po výborných rýchlych protiútokoch. Prvý priniesla súhra Jakuba Rychlovského s Filipom Kofferom