Články - 29.12.2020 08:37

Rakúsko sa ďalšiemu debaklu vyhlo, švajčiarske postupové šance menšie

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: huste.tv/Twitter

Hokejové výbery dvadsaťročných ponúkli počas noci len dva duely, z toho jedno predĺženie. Slovenského fanúšika sklamal náš tím, ktorý nestačil na Nemecko a okrem nás museli z výsledku ostať veľmi nespokojní aj reprezentanti Švajčiarska. Druhý raz na turnaji sa do akcie dostal tím Rakúska, ktorý po prehre o jedenásť gólov tentoraz Švédom podľahol len o štyri.

Hoci bolo avizované, že Nemecko bude mať v dôležitom zápase s našimi k dispozícii viacerých hráčov, tréner Tobias Abstreiter sa opäť musel zaobísť len so štrnástimi korčuliarmi. Hoci na papieri tento káder veľký rešpekt nebudí, potiahli tí najskúsenejší. Draftová trojka Tobia Stützle sa predviedla dvomi gólmi, režisérom dvoch gólov bol hokejista rakúskeho Salzburgu John-Jason Peterka a trafil sa aj Florian Elias z Mannheimu. Trochu nečakane ich doplnil obranca Mario Zimmermann z druholigového Landshutu, ktorého zásah v predĺžení bol dokonca víťazným. Slovenskú prehru s Nemeckom 3:4 po predĺžení korigoval len Olejskij Myklucha a dvojgólový Michal Mrázik.

Nemecko malo v predĺžení k dispozícii presilovku štyroch proti trom a využilo ju 59 sekúnd pred sirénou

Nemecká výhra v extratime bola veľmi zlou správou pre Švajčiarov. Ak tí chcú hrať štvrťfinále, jedného z týchto súperov potrebovali predbehnúť. Takto budú potrebovať na prelome kalendárnych rokov výhru za tri body proti Nemcom a ani tá za istých okolností stačiť nemusí. Naši hokejisti majú pred duelom s Fínskom postupovú istotu.

Rakúšania na tomto turnaji stále nestrelili ani gól. Platí to aj po ich druhom turnajovom zápase, hoci teraz to nebol taký debakel, ako proti Američanom. Švédi s nimi dokonca, počtom gólov, odohrali vyrovnanejší zápas ako s Českom. Zároveň ide o tím s najlepšou defenzívou, keďže počas dvoch stretnutí dostali jediný gól. Shutout šiel na konto Huga Alnefelta, na ktorého letelo len šesť pukov, kým rakúsky brankár bol zamestnaný 65 strelami. Severania si zásahy rozdelili rovnomerne na celý duel a zaujalo otvorenie šampionátového streleckého konta Lucasa Raymonda, ktorého si v nedávnom drafte zo štvrtej pozície vybral Detroit Red Wings. Švédsko - Rakúsko 4:0.

Rakúšan Sebastian Wraneschitz z Viedne Capitals pochytal proti Švédom famóznych 61 striel

V skupine B majú momentálne všetky tímy odohrané dva zápasy a na čele sa usadilo Švédsko s plným počtom bodov. Nasledujú Česi, Rusi a Američania, ktorí zhodne raz vyhrali a raz prehrali. To najťažšie však "tri korunky" ešte len čaká. Na Silvestra v skorých ranných hodinách čelia Rusom a o 24 hodín neskôr hrajú proti Američanom.