Články - 30.12.2020 08:23

Sedmička v českej sieti, desiatka vo švajčiarskej

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: huste.tv/Twitter

Českí juniorskí hokejisti nechali na vysokú prehru so Švédmi zabudnúť nečakanou výhrou nad Ruskom. V treťom vystúpení však dostali ešte väčší výprask. Američania našich susedov rozstrieľali rozdielom siedmich gólov, no i tak nešlo o najvýraznejší rozdiel včerajšieho hracieho dňa. O ten sa postarali desiatimi gólmi Kanaďania. Úspešnú rehabilitáciu majú za sebou aj Rusi, ktorí sú naďalej s rovnakým počtom bodov ako Švédsko a USA.

V zápase Spojených štátov s Českom sa najviac predviedol center Trevor Zegras, ktorý dvakrát skóroval a pridal tri asistencie. Minuloročná draftová voľba Anaheimu tak zaokrúhlila počet svojich bodov na desať a kraľuje tabuľke produktivity. Američania zdolali našich susedov 7:0 a brankár Lukáš Pařík sa po čistom konte proti Rusom ďalšieho podobného honoru nedočkal. Uhájil len 78-percentnú úspešnosť.

Česi dostali od Američanov prvý gól typický severoamerický, potom sa v ich sieti kopili puky aj po pekných kombináciách

Polnočný zápas medzi prvým a posledným tímom skupiny A bol jasnou záležitosťou. Švajčiari strelili v troch zápasoch jediný gól a nezískali ani bod. Bilanciu rozhodne včera nezlepšili, a to po prvej tretine prehrávali len o gól a po štyridsiatich minútach hry mali päťgólové manko. Kanadské víťazstvo 10:0 nad Švajčiarmi vo veľkom vylepšovalo štatistiky domácich mladíkov. Majú už štrnástich strelcov gólu, najlepšie je na tom Dylan Cozens a Philip Tomasino, obaja so štyrmi. Vyše 95-percentný brankár Devon Levi, tento rok vydraftovaný Floridou, je priebežne tretím najlepším brankárom turnaja.

Desaťgólový kanadský uragán je tretím najvyšším víťazstvom tohtoročných MS

Ruský tím nadránom vyletel na Rakúšanov spôsobom, akým už po sedemnástich minútach nenechal žiadne pochybnosti o svojom víťazstve. Nasledovala nudnejšia prostredná časť, v ktorej Rakúsko jedným gólom znížilo, no následne prišli ďalšie tri ruské góly. "Zborná" pokorila Rakúsko 7:1, celkovo na turnaji nastrieľala dvanásť gólov, čo na pozície v popredí tabuľky produktivity jej hráčom zatiaľ nestačí. Súper skóroval zatiaľ jediný raz, má skóre 1:22 a ide o najslabší tím šampionátu.