Články - 03.01.2021 06:56

Štvrťfinále U20 Slovensko USA rozhodol záver zápasu

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth | Zdroj: huste.tv

Slovenskí hokejisti do 20 rokov nepostúpili do semifinále majstrovstiev sveta tejto vekovej kategórie. V Edmontone prehrali s USA 2:5, keď favorit duelu rozhodol dvomi gólmi až v posledných minútach duelu. 

​Slováci prehrávali v 37. minúte po góle Cola Caufielda už 0:3, ale zápas dokázali výrazne zdramatizovať. Gólmi Mateja Kašlíka a Dominika Sojku znížili náskok súpera, ale vyrovnať sa im už nepodarilo. Naopak, v záverečnej päťminútovke strelil svoj druhý gól John Farinacci a následne doviedol puk do prázdnej bránky Matthew Beniers.

Zverenci Róberta Petrovického teda tretíkrát za sebou obsadili na tomto svetovom šampionáte ôsmu priečku a rovnako ako v rokoch 2019 a 2020 dosiahli bilanciu jedna výhra a štyri prehry.

USA sa stretne v semifinále s Fínmi, ktorým sa v závere ich štvrťfinále dokonale podarilo zaskočiť Švédov. 

"Škoda, bojovalisme do konca zápasu. Keď sme znížili na 2:3, tak sme vycítili, že tam je šanca. Je nám ľúto, že sme nevyrovnali na 3:3, favorit zápasu sa musel stiahnuť a nakoniec sa im to podarilo zlomiť.  Celkovo sme mali na turnaji dobré aj h oršie zápasy, ale celkovo na to, aké sme mali mladé mužstvo, tak sme ukázali, že tam je obrovský potenciál aj do budúcnosti. O rok, dva tento tím dokáže ešte viac, ako sme dokázali my teraz. " povedal po zápase najlepší hráč zápasu a strelec jedného z našich gólov Dominik Sojka, ktorý na záver rozhovoru s organizátormi turnaja poďakoval fanúšikom. "Ďakujem nielen mojej rodine, ale aj ostatným rodinám a fanúšikom, že nás povzbudzovali, aj keď len z pohodlia svojich gaučov. Sme im za to vďační a mrzí nás, že sme to nedokázali dotiahnuť ďalej."

Ďakujeme celému tímu za skvelú reprezentáciu a možnosť sledovať napínavé zápasy. O rok bude šampionát opäť v Kanade. 

Tomáš Magáth

Tomáš Magáth

Viac článkov od autora