Články - 06.01.2021 02:04

Boj o bronz v znamení výborných brankárov. Tešia sa Fíni

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: huste.tv/Twitter

Noc z utorka na stredu je v kanadskom Edmontone v znamení udeľovania medailí juniorským hokejovým reprezentáciám. Tú s bronzovým leskom získali Fíni, ktorí si poradili s Rusmi. Pri pohľade na výsledok a počet striel sa dianie môže javiť ako opatrná šachová partia, no šancí bolo dostatok na oboch stranách. Gólmani boli oporami svojich mužstiev, no rozhodla vyššia efektivita a v konečnom dôsledku aj mierna strelecká prevaha.

Ruský tím chcel napraviť dojem zo svojho turnajového účinkovania po pokazenom semifinále s Kanadou, ktorej podľahol päťgólovým rozdielom a na začiatku stretnutia to dával pocítiť. Zachytil úvod a zásluhou Iľju Safonova sa aj ujal vedenia. Viac toho však Kari Piiroinen za svoj chrbát nepustil až do záverečnej sirény, zatiaľ čo táto partia zo severu Európy opäť potvrdila, že zápasy dokáže otáčať. Veľmi spoľahlivý bol aj na opačnej strane chytajúci Jaroslav Askarov, ktorý bol prvý raz prekonaný v 26. minúte fínskym kapitánom Antonom Lundellom. Fínsko remízový výsledok zlomilo v tretej časti hry. Víťazný gól šiel na konto Mikka Petmana a po ňom ešte "Suomi" dvakrát udreli do prázdnej bránky. 78 sekúnd pred koncom po druhý raz Lundell a 13 sekúnd pred záverečnou sirénou aj Juuso Parssinen.

Šikovný teč v čase 41:13 dokumentoval fínske nasadenie, ktoré viedlo k zaslúženému zisku medaily

Fínsko vyhralo nad Ruskom 4:1 a v histórii juniorských šampionátov pridáva do svojej vitríny 16. medailu. Z tých doterajších bolo päť zlatých, štyri strieborné a siedma za konečnú tretiu priečku. Pre Rusov je to od roku 2011 len druhý turnaj, z ktorého sa vrátia s prázdnymi rukami. Celkovo ide o 23násobného medailistu a ak prirátame aj sovietsku éru, dokonca 37násobného.