Články - 06.01.2021 08:04

Kanada vo finále neskórovala, zlato v amerických rukách

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: huste.tv/Twitter

Všetci účastníci MS hokejistov do 20 rokov 2021 poznajú svoje konečné turnajové umiestnenie. Posledným otáznikom bol držiteľ zlata a striebra, pričom oslavovať môžu Spojené štáty americké. Tie pripravili Kanade prvú prehru na šampionáte, dokonca jej nedovolili streliť ani gól. Odkedy bol v roku 1996 zavedený systém s desiatimi účastníkmi vo dvoch základných skupinách, kanadsko-americké finále sa hralo päťkrát. V najaktuálnejších štyroch prípadoch také vždy ovládli Američania.

"Javorové listy" v každom z doterajších turnajových vystúpení strelili aspoň tri góly, no na famózneho Spencera Knighta hľadali recept márne. Draftová voľba Floridy z roku 2019 pochytala všetkých 34 kanadských pokusov, kým jeho spoluhráčom stačilo 21 striel na dva zásahy. O tie sa postarali dvaja najproduktívnejší hráči tímu. V 13. minúte zaznamenal svoj tretí gól a ôsmy bod Alex Turcotte a hneď v úvode druhého dejstva náskok zvýšil svojím siedmym turnajovým gólom Trevor Zegras. USA - Kanada 2:0.

Od Alexa Turcotta sa očakávalo, že bude najmä tvorcom hry. Popri ôsmich asistenciách však strelil tri góly, jeden z nich zlatý

Americký tím sa vrátil na juniorský hokejový trón po štyroch rokoch, Kanaďania po zlatom turnaji v Českej republike berú tento raz striebro. Už skôr bolo známe, že bronzoví sú Fíni, ktorí si vo svojom poslednom zápase poradili s Ruskom. Konečnú piatu priečku obsadilo Švédsko, za ním sa usadilo Nemecko, Česko a najslabším štvrťfinalistom sa stali Slováci. Deviati Švajčiari a desiati Rakúšania do vyraďovacej fázy nepostúpili, no strachovať sa nemusia ani z vypadnutia.