Články - 19.01.2021 16:23

Česko má už teraz suspendovaného hráča pre budúce MS juniorov

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Twitter

Najbližší šampionát hokejistov do 20 rokov je ešte v nedohľadne, no Česká republika už preň má suspendovaného hráča. Úvodné dva zápasy si aj v prípade nominácie nezahrá Michael Krutil. Junior Sparty Praha hral na svojich prvých majstrovstvách sveta tejto vekovej kategórie a budúci rok v Edmontone a Red Deere môže teoreticky nastúpiť opäť.

Česi boli až šiestou najvylučovanejšou krajinou turnaja, no zároveň nazbierali najviac disciplinárnych trestov. Posledný z nich padol týždeň po poslednom zápase, keď si kompetentní ešte raz sadli k hitu Krutila na Kanaďana Ryana Suzukiho. Pristrčenie protihráča zozadu na mantinel síce priamo počas hry dvojminútovým trestom ocenené nebolo, no dodatočným suspendovaním áno. Udelili mu trest na dva zápasy, čiže zhruba na tretinu najbližšieho turnajového programu.

Keďže sa počas leta zúčastnil tréningového kempu Chicaga Blackhawks a popri tom bojuje o miesto u štvornásobného majstra Česka, šance na nomináciu mal pomerne slušné. Zápolenie juniorských reprezentácií začína 26. decembra 2021, pričom naši susedia budú v skupine čeliť Kanade, Fínsku, Nemecku a Rakúsku. Náš tím bude v susednej základnej skupine spoločne s Ruskom, Švédskom a Švajčiarskom.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora