Články - 02.08.2021 21:29

Neboli to len silné reči. Osemnástka rozobrala Američanov

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: huste.tv
Šimon Nemec a Martin Chromiak

Slovenská hokejová reprezentácia do osemnásť rokov pred prestížnym Hlinka Gretzky Cupom avizovala, že nechce byť do počtu a treba ju brať vážne. Po pondelku tieto slová nie sú len prázdnymi rečami, ale skutkami, ktoré začína napĺňať. V prvom kole skupinovej časti totiž zverenci Ivana Féneša zdolali Spojené štáty americké. V radoch súpera by sme pritom našli hneď niekoľko veľmi sľubných prospektov pre budúcoročný draft. V Piešťanoch však začali prehrou 2:5 a Slovensko je po prvom dni lídrom skupiny B. Zvyšnými dvomi súpermi v skupine sú Švédi a Nemci.

Peter Repčík, Juraj Slafkovský a Dalibor Dvorský zabezpečili, že už po prvej tretine naši mladíci viedli nad USA 3:0 a prevzali duel pod svoju kontrolu. Dvorský, talentovaný banskobystrický center, potom dokonal hetrik a hoci súper kontroval zásahmi Zama Plantea a Jonaha Aegertera, brankár Jakub Eliáš viac pukov za svoj chrbát nepustil. Už teraz je zrejmé, že pre Slovákov to bude jedno z najlepších turnajových vystúpení za ostatné roky. Naposledy sa museli uspokojiť s dvomi získanými bodmi za prehry v extratime, kým v roku 2017 vyšli dokonca bodovo naprázdno. Pred duelmi s Nemeckom a Švédskom sú však naše šance na ďalšie body vysoké.

Hoci sa po covidovej sezóne dá pripravenosť a forma jednotlivých tímov spochybňovať a Američanom na piešťanskom ľade chýbajú hokejisti s najsľubnejšími prognózami pre draft 2022, konkrétne rebríčky sa budú skladať až po tomto memoriáli. Krídelníkovi Gavinovi Hayesovi, centrovi Ryanovi Abrahamovi či zadákovi Vinnymu Borgesimu predpovedajú vysoké priečky, podobne ako Nemcovi či Slafkovskému na našej strane. Doplniť by ich v drafte mohol aj Mešár.